Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Sporta Hlohovec je dočasne bez trénera, Lipták podstúpil operáciu

Príprava Sporty prebieha bez trénera Martina Liptáka, ktorý po sústredení na Skalke absolvoval operáciu.
1.8. 2016 Autor: sporta.sk
Martin Lipták je v nemocnici. Foto - Sporta.sk

Hádzanári Sporty Hlohovec budú najbližších pár týždňov bez osobného dohľadu svojho hlavného trénera. Martin Lipták podstúpil plánovanú operáciu a aktuálne sa zotavuje.

„Je to totálna endoprotéza pravého bedrového kĺbu. Nie je to ako sedenie na pive (smiech), je to bolestivé, ale treba to prekonať. V utorok som bol prevezený na rehabilitáciu, čo bude trvať osem dní, aby som sa silovo dostal do poriadku. O barlách budem ďalších šesť týždňov, no to mi nebude brániť dozerať na tréningy a dávať hráčom pokyny. Ide o to, aby sa ten spomínaný kĺb stabilizoval. Potrebujem dostatočne silnú nohu. Okolo 18. – 19. augusta by som už mal byť v Hlohovci,“ odkázal fanúšikom na klubovom webe.

Sezónu ešte odštartoval tréner Lipták, pretože úvodné sústredenie na Skalke považoval za veľmi dôležité z hľadiska ďalšieho pôsobenia tímu po kondičnej stránke.

„Hrubú prípravu na Skalke som ešte chcel mať pod dozorom, pretože je veľmi dôležitá, aby sme vládali celú sezónu. Zmeny v programe však nenastali.  Je to viac menej otázka dozoru. Na hráčov dozerajú kolegovia Viktor Dubovský a Ivan Dávidek. Čaká ich ešte chvíľu naberanie kondície a následne prejdú na prácu s loptou. Na taktiku budeme mať trinásť dní,“ vysvetlil tréner Lipták, ktorý už ma po operácii.

Jeho funkciu dočasne prebral František Zaťko. „Dá sa to aj tak povedať. Je to aj o starších hráčoch, ako František Zaťko, či Tomáš Laho. Nemám strach, že by disciplína na tréningu chýbala.“

Prečítajte si celý článok na webe Sporty Hlohovec.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner