Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Pavol Jano bude viesť maďarského treťoligistu

Pavol Jano sa pokúsi priviesť hádzanárov tímu Füzesabonyi SC späť do druhej maďarskej ligy.
4. augusta 2016, autor: SITA

Slovenský hádzanársky tréner Pavol Jano nezostal po nedávnom ukončení pôsobenia v HK Agro Topoľčany dlho bez angažmánu.

Niekdajší reprezentačný pivot sa vracia do Maďarska, kde povedie v tretej najvyššej súťaži (NB II - skupina východ) tímu Füzesabonyi SC. Pavol Jano nahradí na poste Pétera Driznera, dohoda znie zatiaľ na sezónu 2016/2017. 

"Náš nový kouč neprichádza do neznámeho prostredia, v Maďarsku totiž pôsobil ako hráč a neskôr aj tréner. Podľa dohody bude naďalej vykonávať učiteľské povolanie v Košiciach a zároveň trikrát do týždňa povedie tréningy nášho družstva," uviedol pre heol.hu šéf FSC Gergely Pásztor.

Pre Slovákov je mesto Füzesabony obľúbená "destinácia", v uplynulom ročníku si dres klubu obliekalo kvarteto Maguška, Fuňak, Popčák a Müller. So spoluhráčmi sa im však nepodarilo udržať druholigovú príslušnosť. 

O tom, či bude mať Pavol Jano v kádri aj svojich krajanov (s výnimkou Magušku, ktorý odišiel do Šale), sa rozhodne v najbližších dňoch. Cieľom Füzesabonyi na nadchádzajúcu sezónu je však návrat do druhej najvyššej súťaže.

Pavol Jano v minulosti viedol v Maďarsku Nyíregyházu a Gyöngyös, na Slovensku HC Štart Nové Zámky, 1. MHK Košice, HC winLand Michalovce a HK Agro Topoľčany. Štyridsaťštyriročný košický rodák okúsil trénerský angažmán aj v nižšej súťaži v Nemecku. 

V Česku pracoval ako kouč HK Britterm Veselí nad Moravou (ženy). Okrem toho pôsobil aj pri prvoligovom družstve košických žien a bol aj koučom reprezentácie juniorov SR. 

Počas hráčskej kariéry nazbieral takmer sto štartov za národný tím Slovenska, majstrovské tituly získal s Duklou Praha, Košicami, Sečovcami a Prešovom.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner