Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Gabriel Vadkerti sa vracia do Nových Zámkov

V Maďarsku pôsobil nepretržite od roku 2009.
4. augusta 2016, autor: SITA

Hádzanári HC Štart Nové Zámky získali pred nadchádzajúcou sezónou výraznú posilu. Družstvo trénera Petra Sporného vystuží stredná spojka Gabriel Vadkerti. 

Do klubu, ktorého je odchovancom, sa hráč so skúsenosťami z mužskej reprezentácie Slovenska vracia po siedmich rokoch strávených v zahraničí. 

V lete roku 2009 zamieril do Maďarska, kde bez prestávky pobudol až do záveru uplynulej sezóny 2015/2016. V jej druhej polovici však na palubovkách absentoval, keďže sa zotavoval po operácii zraneného ramena.

"S 30-násobným slovenským reprezentantom sme sa dohodli zatiaľ na jednoročnom pôsobení v našom klube. Gabi je veľký srdciar, ktorý určite dobre zapadne do kolektívu nielen na ihrisku, ale aj v šatni a spoločnými silami a skúsenosťami prispeje k postupu nášho tímu do spoločnej československej ligy," uvádza k príchodu Vadkertiho oficiálny web novozámockého HC Štart. 

Vadkerti naposledy pôsobil v Csurgói KK. V zostave 5. tímu konečného poradia najvyššej maďarskej súťaže naposledy symbolicky figuroval v záverečnom kole proti Balatonfüredi KSE (28:21), keď absolvoval aj oficiálnu rozlúčku pred domácim publikom. 

Jeho bilancia v ročníku 2015/2016 bola 15 zápasov a 13 gólov v lige, 2 duely a 2 góly v Maďarskom pohári. Celkovo mal novozámocký odchovanec počas anabázy v Csurgó na konte 151 stretnutí, v ktorých skóroval 290-krát. 

Gabriel Vadkerti hrával za Csurgói KK od sezóny 2010/2011, s krátkou výnimkou v ročníku 2014/2015, keď sa ocitol na hosťovaní v PLER KC Budapešť. 

Predtým si zahral aj za ďalšie maďarské kluby DKSE-Hotel Lycium Debrecín a Gyöngyösi KK (oba v 2009/2010). Tridsaťjedenročný tvorca hry má v drese reprezentácie SR na konte aj štart na ME 2008 v Nórsku.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner