Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V Michalovciach sa predstaví špička európskej hádzanej

Michalovce čaká od piatka 12. do nedele 14. augusta 2016 výborne obsadený Memoriál Tomáša Jakubču.
4.8. 2016 Autor: Noviny Zemplína a redakcia

Až traja účastníci ženskej Ligy majstrov sa predstavia na v Michalovciach na Memoriáli Tomáša Jakubču. 

Už 23. ročníka turnaja, ktorý sa hrá od piatka 12. do nedele 14. augusta 2016 sa okrem domácej Iuventy Michalovce, ktorá si kvalifikačnú fázu Ligy majstrov zahrá znova po štyroch rokoch, zúčastnia aj ruský vicemajster Rostov na Done a poľský majster MKS Lublin, ktorý sa s Michalovčankami stretne aj v rovnakej kvalifikačnej skupine Ligy majstrov.

Štvrtým v turnaji je ambiciózny nováčik maďarskej ligy KKC Kisvárda, kam pred pár týždňami prestúpila dlhoročná opora Michaloviec Júlia Kučerová.

Informácie priniesli na svojom webe Noviny Zemplína (kliknite).

Baia Mare skrachoval

Oproti minulosti sa na turnaji nepredstaví víťaz posledných dvoch ročníkov - rumunský Baia Mare, ktorý po minulej sezóne skrachoval. „Nabúralo nám to trochu plány, pretože nám odpadol stabilný a kvalitný účastník, a navyše sme prišli aj o turnaj v tomto rumunskom meste, keďže sme sa v rámci reciprocity zúčastňovali aj my tam,“ povedal pre Noviny Zemplína športový riaditeľ Iuventy Michalovce Jaroslav Čúrny.

Ďalším problémom bola pre organizátorov augustová olympiáda v Rio de Janerio. Zloženie tímov sa teda hľadalo ťažšie ako v minulosti. Aj preto sa turnaj neuskutoční v závere prvého augustového týždňa, ale až v druhom. „Samozrejme, bol to problém. Kvôli olympiáde nastal aj posun nášho turnaja. Keby bol v tradičnom termíne v prvý augustový týždeň, tak by sme zrejme veľa tímov nezohnali,“ skonštatoval k posunutiu termínu turnaja športový riaditeľ Iuventy.

Rostov bude silný súper

Do Michaloviec sa však organizátorom podarilo pritiahnuť kvalitu. Turnaj začne v piatok 12. augusta zápasom Iuventy proti ruskému Rostovu. 

„Napriek neúčasti piatich reprezentantiek bude mať Rostov silný káder a bude teda favoritom na celkové prvenstvo. Aj ďalšie dva tímy sľubujú kvalitu. Lublin sa v posledných troch rokoch predstavil v skupinovej fáze Ligy majstrov. Kvalitu má aj Kisvárda. Je to síce nováčik ligy, no poriadne posilnený či už v kádri alebo v realizačnom tíme,“ uviedol k účastníkom 23. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubču Jaroslav Čúrny.

Iuventa smeruje prípravu ku kvalifikačnému turnaju Ligy majstrov, ktorý odohrajú 10. a 11. septembra.

Program 23. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubča

Piatok 12. august 2016

Iuventa Michalovce - Rostov na Done (18.00 hod.),

Sobota 13. august 2016

MKS Selgros Lublin - KKC Kisvárda (10.00 hod.), KKC Kisvárda - Rostov na Done (16.00 hod.), Iuventa Michalovce - MKS Selgros Lublin (18.00 hod.),

Nedeľa 14. august 2016

MKS Selgros Lublin - Rostov na Done (10.00 hod.), Iuventa Michalovce - KKC Kisvárda (12.00 hod.), Slávnostné ukončenie turnaja (13.30 hod.).  

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner