Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Heister pred ME kadetov: „Chlapci sú plní očakávania, je to ich prvý šampionát“

Reprezentácia kadetov dnes odchádza na ME v hádzanej hráčov do 18 rokov v Chorvátsku (11. - 21. 8. 2016), kde sa v rámci základnej B - skupiny stretne s Dánskom, Slovinskom a Ruskom. Pred odchodom poskytol tréner tímu Zoltán Heister rozhovor pre slovakhandball.sk.
10.08.2016 - autor, redakcia
Aká je nálada v tíme pred odchodom na majstrovstvá Európy?

Myslím si, že nálada je dobrá. Chlapci sú plní očakávania, je to ich prvý šampionát. V podstate už na to veľmi čakajú a sú sami zvedaví, ako to tam vyzerá a aké to tam je, takže je to taký predzápasový stav. 

S akým cieľom odchádzate do Chorvátska?

Obstáť čo najlepšie, ukázať z našej strany dobrú hádzanú a ostať v A-skupine, to je samozrejme náš hlavný cieľ. Ťažko povedať, či obstojíme, keďže spolu robíme rok, iné družstvá pracujú už dva-tri roky. Túto kategóriu nemáme až tak zmapovanú. 

Ako hodnotíte prípravu a prípravné zápasy na ME? 

Prípravu hodnotím pozitívne, to čo sme chceli, to sme splnili. Chlapci poctivo odmakali tých 5 týždňov, prípravné zápasy boli takisto dobré. Odohrali sme deväť prípravných zápasov, takže si myslím, že sme urobili maximum, viac sa už nedalo. 

Na čo ste sa v posledných dňoch prípravy zameriavali?

Tento posledný týždeň bol už taký výbehový. Z tej veľkej záťaže sme už prešli na normálnu rovinu, aby aj chalani už mali chuť do hádzanej, aby im to už celé chýbalo. Takže ten posledný týždeň bol zameraný nato, aby sme nabrali zápasovú formu. Môžeme to charakterizovať aj ako takú zápasovú náladu. 

Ako by ste charakterizovali súperov, z ktorými sa stretneme v základnej skupine? 

Prvým súperom sú Slovinci, typická balkánska hádzaná, rýchla, technická, individuálne výkony na vysokej úrovni, takže to bude ťažké. Dáni sú samozrejme iná škola, severská. Tiež technická hádzaná, ale vysoký kolektívny výkon. Posledný zápas s Rusmi bude podľa môjho názoru skôr taká silovejšia hádzaná. Somatotypy vysokých a robustnejších hráčov. Ani jeden zápas nebude ľahký.

V Chorvátsku ste v roku 2009 s mužmi zažili jeden z Vašich najlepších turnajov v trénerskej kariére. Ako si na svetový šampionát spomínate?

Tak samozrejme, že pozitívne. Ja si myslím, že sme vtedy zanechali veľmi dobrý dojem. Uvidíme, či teraz s týmito mladými chlapcami dokážeme urobiť taký istý dojem a výkon ako vtedy s mužmi. 

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner