Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Prešov v 1. kole proti Veszprému, ale na úvod s Celje

Vyžrebovanie 6. ročníka SEHA League
24.08.2016, Autor: SITA

Nadnárodná "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" pozná už vyžrebovanie svojho 6. ročníka, v ktorom nebudú chýbať ani hádzanári Tatrana Prešov.

Úradujúcemu slovenskému majstrovi sa v 1. kole, ktoré je plánované na druhý septembrový týždeň (6. - 7. 9. 2016), ušiel maďarský obhajca prvenstva Telekom Veszprém. Tento atraktívny zápas však preložili a diváci ho v Tatran handball aréne uvidia až 13. decembra. Prešovčania odohrajú prvý duel v sobotu 10. septembra doma proti slovinskému RK Celje Pivovarna Laško, pôjde o predohrávku 5. kola.

V rámci 1. kola sú na programe konfrontácie akoby dvojičiek. Okrem súboja Prešov - Veszprém aj Meškov Brest - Izvijač Ljubuški či derby tímov z rovnakých krajín: chorvátske PPD Záhreb - Nexe Našice, macedónske Metalurg Skopje - Vardar Skopje a slovinské Gorenje Velenje - Celje Pivovarna Laško. Aktérmi otváracieho zápasu sezóny budú v utorok 30. 8. hádzanári družstiev Vardar Skopje a Meškov Brest, ktorí absolvujú predohrávku 5. kola.

SEHA GSS League bude mať v sezóne 2016/2017 takisto ako v predchádzajúcom ročníku desať účastníkov (šesť starých a štyroch nových) zo siedmich krajín. Nováčikmi sú premiérovo kluby zo Slovinska RK Celje Pivovarna Laško a RK Gorenje Velenje a do súťaže sa vracajú macedónsky RK Metalurg Skopje a HRK Izvidjač Mi Grup Ljubuški z Bosny a Hercegoviny. Toto kvarteto nahradí štvoricu RK Vojvodina Nový Sad, RK Spartak Vojput (oba Srb.), RK Borac Banja Luka (Bosna a Herceg.) a RK Zomimak-M Strumica (Maced.). Hrací systém zostáva nezmenený, základná časť bude pozostávať z 18 kôl a vyvrcholí záverečným turnajom - Final 4. 

Program 1. kola SEHA Gazprom League 2016/2017: 

RK Metalurg Skopje (Maced.) - RK Vardar Skopje (Maced.) 

RK PPD Záhreb (Chor.) - RK Nexe Našice (Chor.) 

RK Gorenje Velenje (Slovin.) - RK Celje Pivovarna Laško (Slovin.) 

HC Meškov Brest (Biel.) - HRK Izvidjač Mi Grupa Ljubuški (Bosna a Herceg.) 

Tatran Prešov (SR) - Telekom Veszprém (Maď.) 

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner