Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Česko-slovenský pohár - Suverénna obhajoba Prešova

Aj finále jednoznačnou záležitosťou Tatrana Prešov.
29.08. 2016 - Autor: SITA
Víťazom 2. ročníka turnaja Česko-slovenského pohára mužov, na ktorom v Prešove štartovali dva najlepšie tímy oboch krajín z uplynulej extraligovej sezóny, sa stali podľa očakávania hádzanári Tatrana Prešov. Šarišania necelých 48 hodín po neúspechu vo finále Turnaja šampiónov v Doboji v Bosne a Hercegovine zdvihli nad hlavu víťaznú trofej, keď využili výhodu domáceho prostredia. V Tatran handball aréne vyradili v nedeľu (28.08.) českého vicemajstra HC Dukla Praha 35:27 (15:13) a v pondelok vo finále, ktoré bolo reprízou z vlaňajška, si jednoznačne poradili aj so slovenskými vicešampiónmi z HC Sporta Hlohovec 33:22 (22:10). Zverenci trénera Rastislava Trtíka, ktorý chýbal na lavičke pre operáciu slepého čreva, absolvovali víťaznú generálku pred blížiacim sa turnajom kvalifikácie Ligy majstrov.
Úradujúci majster SR potvrdil na podujatí úlohu hlavného favorita. Priebeh finálového stretnutia mal od začiatku pevne vo svojich rukách, čo ukazoval už 12-gólový náskok po prvom polčase. Pri chuti boli na spojkách hrajúci Peskov s D. Krokom i krídelník Hrstka. Hneď po zmene strán zvýšili Prešovčania rozdiel už na 14 gólov (24:10, 25:11 a 26:12). V zostávajúcom čase kontrolovali vývoj a udržiavali si dvojciferné vedenie až do záverečného hvizdu. Najvýraznejšou mierou k tomu strelecky prispel Rus Alexej Peskov, autor 7 gólov. Hádzanári Tatrana získali za celkový triumf prémiu 1500 eur. Útechou pre zdolaného hlohovského finalistu je šek na 1000 eur. 
Tretie miesto si v rámci 2. ročníka Česko-slovenského pohára vybojoval Talent M.A.T. Plzeň. Hráči úradujúceho českého majstra si v pondelkovom súboji o konečné umiestnenie dvoch neúspešných semifinalistov poradili s HC Dukla Praha vysoko 35:16 (16:11) a obhájili bronzovú pozíciu z vlaňajška, keď sa turnaj uskutočnil v pražskom Edene. Duel v Tatran handball aréne bol vyrovnaný len niečo vyše 20 minút, potom sa už čoraz častejšie začali presadzovať Plzenčania, ktorí po zmene strán doslova deklasovali svojho súpera a odniesli si šek na 500 eur. Dukla, hoci v nedeľu potrápila favorizovaný Prešov, skončila pri svojej premiérovej účasti štvrtá. 

Súhrn výsledkov 2. ročníka Česko-slovenského pohára v hádzanej mužov v Prešove (Tatran handball aréna, 28.08. 2016 - nedeľa: 
semifinále: 
HC Sporta Hlohovec (SR) - Talent M.A.T. Plzeň (ČR) 32:29 (15:14) 
Najviac gólov: Tschur 8, F. Zaťko 8/1, Majbík 4 - M. Tonar a David Poloz po 6/1, Mitič a Škvařil po 5 
pok. hody: 3/2 - 2/1, vylúčení: 5 - 2, ČK: 54. Hriňák (Hlohovec) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Opava a Válek (obaja ČR), 100 divákov 
Tatran Prešov (SR) - HC Dukla Praha (ČR) 35:27 (15:13) 
Najviac gólov: Peskov 7, Hrstka 7/1, Číp 5 - M. Kotrč 10, Kývala 4, Březina 3, Kastner 3/2 
pok. hody: 2/1 - 2/2, vylúčení: 4 - 4, ČK: 56. Páleš (Prešov) za faul, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský (obaja SR), 750 divákov 

29.08.  2016 - pondelok: 
o 3. miesto: 
Talent M.A.T. Plzeň (ČR) - HC Dukla Praha (ČR) 35:16 (16:11) 
Najviac gólov: David Poloz 8/1, Šafránek 6, Šíra 5 - Kývala a Tribus po 5, Chmelík a Šůstek po 2 
pok. hody: 4/3 - 1/1, vylúčení: 3 - 5, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský (obaja SR), 274 divákov 
finále: 
Tatran Prešov (SR) - HC Sporta Hlohovec (SR) 33:22 (22:10) 
Najviac gólov: Peskov 7, Sadovyj 6, L. Urban 5, Hrstka 5/1 - Chiseliov 6/1, Tschur 3, Majbík 3/1 
pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčení: 4 - 3, rozhodovali: Opava a Válek (obaja ČR), 1300 divákov 

Hlasy: 
Marek Gernát (zastupujúci tréner Tatrana Prešov): "Prvenstvo sme získali úplne zaslúžene. Klobúk dole pred našimi chlapcami, že zvládli v posledných dňoch náročný program. Týmto pozdravujeme trénera Rastislava Trtíka a prajeme mu všetci skoré uzdravenie. Verím, že Oliver Rábek, ktorý vo finále nehral, sa z menšieho zranenia dostane čím skôr." 

Martin Lipták (tréner Sporty Hlohovec): "Bol to dobrý turnaj a mňa zvlášť teší, že finále hrali slovenské družstvá. Veľmi si vážim aj semifinálové víťazstvo nad Plzňou. So ziskom strieborného pohára sme nadmieru spokojní." 
Dominik Krok (spojka Tatrana Prešov): "Bol to náročný týždeň na psychiku, ale aj na fyzickú prípravu. Na medzinárodnom TV turnaji šampiónov v bosnianskom Doboji sme obsadili druhé miesto. Teraz vo finále Česko-slovenského pohára bolo vidieť od prvej minúty, kto je lepší a tomu zodpovedá aj naše vysoké víťazstvo o jedenásť gólov." 

František Zaťko (krídelník Sporty Hlohovec): " Sme radi, že sme sa dostali do finále a dohrali sme turnaj bez zranenia. Tešíme sa už na začiatok extraligy." 

Konečné poradie:
1. Prešov, 2. Hlohovec, 3. Plzeň, 4. Dukla Praha 
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner