Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Iuventa v Ľubľane o LM, chce obstáť čo najlepšie

V Ľubľane turnaj 3. skupiny kvalifikácie Ligy majstrov v hádzanej žien 2016/2017 aj s Iuventou Michalovce
08.09.2016, Autor: SITA, Foto: iuventa-zhk.sk

Po mužoch Tatrana Prešov sa aj úradujúci slovenský ženský šampión Iuventa Michalovce bude pokúšať o účasť v hlavnej súťaži Ligy majstrov 2016/2017. Cesta medzi elitnú spoločnosť vedie cez kvalifikačný turnaj. Iuventa sa počas víkendu 10. - 11. septembra predstaví v slovinskej Ľubľane, ktorá budú dejiskom 3. kvalifikačnej skupiny za účasti štyroch tímov - okrem Michaloviec aj RK Krim Mercator Ľubľana (Slovin.), MKS Selgros Lublin (Poľ.) a Indeco Conversano (Tal.).

Zemplínčanky ešte nikdy neúčinkovali v hlavnej súťaži LM, hoci už majú za sebou päť pokusov (2003/04, 2006/07, 2007/08, 2011/12, 2012/13). Naposledy sa o prienik snažili v septembri 2012, keď však stroskotali na maďarskom tíme FTC Rail Cargo Hungaria. 

"V kvalifikácii Ligy majstrov chceme skončiť čo najlepšie. Keby sa nám totiž aj nepodarilo postúpiť, pokračovali by sme v Pohári EHF ako nasadení až od novembrového 3. kola. Dovtedy je ešte dlhý čas, aby sme hovorili o našich európskych cieľoch," uviedol pre klubový web kouč Iuventy František Urban. 

Jeho zverenky majú za sebou náročný vstup do interligovej sezóny. V 1. kole WHIL zvíťazili na palubovke DHC Sokol Poruba (36:22) a v stredajšom 2. kole aj bez brankárky Lucie Gubikovej (prestupuje do iného tímu WHIL Bemaca Prešov, pozn.) uspeli v súboji úradujúcich majstrov, keď nad DHK Baník Most vyhrali doma 30:26. "Mali sme ťažkých súperov v príprave a na rovnakej vlne zostávame aj v úvode sezóny, čo je pre nás dobré z hľadiska kvalifikácie Ligy majstrov. O Krime Ľubľana, našom najbližšom protivníkovi, máme nejaké informácie," poznamenal F. Urban.

Michalovské hádzanárky delia od hlavnej súťaže LM žien 2016/2017 dve prekážky. Prvou bude v sobotu 10. 9. od 16.00 h domáci RK Krim Mercator Ľubľana (rozhodujú Rakúšania Brkic a Jusufhodzic). "Z posledných troch vzájomných konfrontácií máme vyrovnanú vzájomnú bilanciu. Krim síce v Slovinsku prvýkrát po 21 rokoch nezískal majstrovský titul, ale stále je to dvojnásobný víťaz LM z ostatných pätnástich rokov a v jeho kádri pôsobí množstvo reprezentantiek. Pobijeme sa s ním o finále, myslím si, že šanca tu je," uviedol predčasom na adresu súpera pre agentúru SITA športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny.

Ak by to Michalovčanky zvládli, v nedeľu 11. septembra by ich od 17.00 h čakalo finále a boj o jedinú postupovú miestenku proti víťazovi semifinálovej konfrontácie MKS Selgros Lublin - Indeco Conversano. V prípade neúspechu v semifinále by v nedeľu hráčky Iuventy nastúpili o 14.00 h na duel o 3. miesto. Na víťaza 3. kvalifikačnej skupiny čaká v hlavnej súťaži najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže ženských klubov výlučne severská konfrontácia, keďže v základnej skupinovej fáze LM bude účinkovať v D-skupine s tímami Larvik HK (Nór.), Team Esbjerg (Dán.) a IK Sävehof (Švéd.).

V LM žien sú k dispozícii tri miestenky, ktoré si z tucta klubov vybojujú víťazi troch kvalifikačných turnajov (10. - 11. 9.). Tie sa budú hrať v nórskom Drammene, španielskom San Sebastiáne a už spomenutej slovinskej Ľubľane. Tím žrebovaný zo IV. koša sa v semifinále stretne s družstvom z I. koša a druhú dvojicu utvoria kluby z II. a III. koša. Potom nasledujú súboje o konečné umiestnenie. Víťazi turnajov postúpia do základnej skupinovej fázy. Ani pre ostatné zúčastnené tímy sa európske účinkovanie ešte nekončí, keďže budú pokračovať v Pohári EHF. Družstvá z 2. a 3. miesta sa presunú do 3. kola, tím zo 4. priečky začne v P-EHF v 2. kole.

Turnaje kvalifikácie Ligy majstrov v hádzanej žien 2016/2017 (10. - 11. 9. 2016, víťazi postúpia do základnej skupinovej fázy LM, tímy na 2. a 3. mieste pokračujú v 3. kole Pohára EHF a družstvá na 4. mieste sa zapoja do 2. kola P-EHF): 

1. skupina (Drammen/Nór.): Glassverket IF (Nór.), HC Podravka Vegeta Koprivnica (Chor.), Sercodak Dalfsen (Hol.), Ankara Yenimahalle BSK (Tur.) 

2. skupina (San Sebastián/Šp.): HC Lipsko (Nem.), Hypo Niederösterreich (Rak.), Balonmano Bera Bera (Šp.), HC Gomeľ (Biel.) 

3. skupina (Ľubľana/Slovin.): RK Krim Mercator Ľubľana (Slovin.), MKS Selgros Lublin (Poľ.), Indeco Conversano (Tal.), Iuventa Michalovce (SR) 

Program 3. skupiny: 

sobota 10. 9. 

semifinále: 

16.00 h RK Krim Mercator Ľubľana (Slovin.) - Iuventa Michalovce (SR), rozhodujú Brkic a Jusufhodzic z Rakúska, 18.30 h MKS Selgros Lublin (Poľ.) - Indeco Conversano (Tal.) 

nedeľa 11. 9. 

o 3. miesto: 

14.00 h zdolaní semifinalisti 

finále: 

17.00 h víťazi semifinále 

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner