Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Svetová hádzaná sa vracia naspäť do Košíc!

09.09.2016, Autor: redakcia, Foto: steelarena.sk
Lístky na kvalifikačný zápas proti Švédsku v Steel Aréne (05.11. o 18:00) sú od dnes v predaji na ticketportal.sk

Košice sa opäť stanú dejiskom špičkovej hádzanej. Zverenci trénera Martina Liptáka privítajú v košickej Steel aréne mimoriadne atraktívneho súpera, predstaviteľa kvalitnej severskej hádzanej, účastníka MS, ME ale aj olympijských hier a azda jeden z najslávnejších tímov hádzanárskej histórie a súčasnosti  - tím Švédska. 

So Švédmi sa slovenskí reprezentanti stretli v dvoch predchádzajúcich kvalifikáciách ME. V úspešnej o postup na šampionát 2012 dokázali v Bratislave zvíťaziť 23:21 a v štokholmskej odvete ťahali za kratší koniec 21:26. V neúspešnej kvalifikácii o účasť na ME 2016 podľahli v rovnakých dejiskách 23:33 (doma) a 22:27 (vonku). Príjemné spomienky majú na konfrontáciu s Čiernohorcami. V kvalifikácii ME 2012 vyhrali nad nimi v Bare 35:25 a potom pred vyše 8000 divákmi v Košiciach spečatili svoj postup triumfom 36:21. 

Práve košická Steel Aréna bude dejiskom kvalifikačného zápasu so Švédskom a slovenskí hádzanári sa budú opäť spoliehať na podporu z tribún. Lístky na zápas v Steel Aréne, ktorý sa uskutoční 05. novembra o 18:00 sú od dnes v predaji v sieti ticketportal.sk za jednotnú cenu 5 € na tomto linku: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?ID=65224

Prezident SZH Jaroslav Holeša sa v rozhovore v televízii TA3 vyjadril k zápasu v Steel Aréne nasledovne: “Vraciame sa po niekoľkých rokoch do Košíc, radi by sme dali Košiciam impulz a dodali chuť do hádzanej, keďže mužská hádzaná tu trochu v posledných rokoch upadla. Chceli by sme spolu s mestom, funkcionármi, bývalými košickými hádzanármi a divákmi skúsiť navodiť takú atmosféru a vymyslieť také projekty, aby sa Košice znovu nakopli a zapálili pre hádzanú. Myslím, že dokážeme opäť pripraviť veľmi pekné hádzanárske prostredie, tá hala bude krásna a divákom sa určite oplatí prísť.”

Súpermi hádzanárskej reprezentácie mužov Slovenska o postup na majstrovstvá Európy 2018 do Chorvátska (12. - 28. januára 2018) budú v skupine okrem Švédska aj tímy Ruska a Čiernej Hory. Po odohratí šiestich duelov v jednotlivých skupinách II. fázy postúpia z každej prví dvaja, zostávajúcu pätnástu miestenku na ME 2018 získa najlepší tím z tretích priečok, pričom do úvahy sa budú brať len výsledky proti dvom postupujúcim súperom v skupine. Slováci absentujú na vrcholných podujatiach od roku 2012, keď štartovali na ME v Srbsku.

Prezident SZH Jaroslava Holeša v rozhovore na TA3

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner