Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

D-skupina slovenskou voľbou, kadetky na ME aj proti Nórkam (+FOTO zo žrebu)

Žreb základných skupín na ME hádzanárok do 17 rokov v Michalovciach (10. - 20. 8. 2018)
27.09.2016, Autor: SITA, Foto: EHF

V sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) vo Viedni vyžrebovali v utorok predpoludním zloženie základných skupín na majstrovstvách Európy hráčok do 17 rokov, ktoré sa v termíne 10. - 20. augusta 2017 uskutočnia v Michalovciach. Medzi 16 tímami na záverečnom turnaji, o ktorého účastníkoch sa prvýkrát nerozhodovalo v kvalifikácii, ale na základe renkingu, sa predstavia aj mladé Slovenky. Súperkami kadetiek SR, ktoré ako hlavný tréner vedie Dán Heine Ernst Jensen, budú v základnej D-skupine rovesníčky z Nórska, Španielska a Srbska. 

Slovensko figurovalo pred žrebom, ktorého hlavným protagonistom bol prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša, podľa nasadenia družstiev v IV. výkonnostnom koši. Po vyžrebovaní prvých tímov zaradených do prvých troch košov si organizátorská krajina mohla vybrať svoju skupinu. Po krátkej pauze padla pre reprezentačný výber SR tejto vekovej kategórie voľba na "déčko", v ktorom sa už nachádzali z I. koša Nórsko, z II. Španielsko a z III. Srbsko. 

"Na ME neexistuje ľahký súper, každá skupina je ťažká. Snažili sme sa vyhnúť tímom ako Rusko alebo Dánsko, ktoré sú v tejto vekovej kategórii tradične veľmi silné. Najdôležitejšie však teraz je, aby sme tvrdo pracovali a zároveň aby si všetky hráčky uvedomili, že majstrovstvá Európy sa nezačínajú tri týždne pred šampionátom. Príprava sa už totiž začala. Ak chceme uspieť, musíme byť pripravení po všetkých stránkach a potom už výber skupiny nie je taký podstatný," uviedol pre slovakhandball.sk kouč slovenských kadetiek Heine Ernst Jensen. 

Z každej zo štyroch štvorčlenných skupín sa do hlavnej fázy ME kvalifikujú prví dvaja, ostatní budú hrať o umiestnenie na 9. - 16. mieste a zároveň o udržanie sa v elitnej kategórii. 

Okrem ME "17" vyžrebovali deň predtým aj zloženie skupín na dvoch turnajoch, ktoré sa v rovnakom termíne uskutočnia v Litve a Macedónsku. Budú na nich štartovať tímy (dovedna 20), ktoré sa nedostali na kontinentálny šampionát. Najlepšie z nich sa kvalifikujú na budúce ME. 


Vyžrebovanie základných skupín na ME v hádzanej hráčok do 17 rokov v Michalovciach (10. - 20. 8. 2017): 

A-skupina: Rusko, Holandsko, Nemecko, Rakúsko 

B-skupina: Dánsko, Maďarsko, Chorvátsko, Čierna Hora 

C-skupina: Francúzsko, Švédsko, Rumunsko, Česko 

D-skupina: Nórsko, Španielsko, Srbsko, Slovensko 


Žreb ďalších šampionátov tejto vekovej kategórie (štartujú na nich tímy, ktoré sa nedostali na ME): 

Turnaj v Litve (Klaipeda): 

A-skupina: Portugalsko, Bielorusko, Turecko, Taliansko, Gruzínsko 

B-skupina: Ukrajina, Litva, Fínsko, Lotyšsko, Veľká Británia 


Turnaj v Macedónsku (Skopje): 

A-skupina: Poľsko, Macedónsko, Švajčiarsko, Grécko, Faerské ostrovy 

B-skupina: Slovinsko, Bulharsko, Island, Izrael, Kosovo 

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner