Prešov nestačil v SEHA League doma na Brest

Tatran Prešov (SR) - HC Meškov Brest (Biel.) 25:30 (10:14)
27.09.2016, Autor, Foto: SITA

Hádzanárom Tatrana Prešov sa v 6. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" zatiaľ príliš nedarí. V utorok nestačili v domácom prostredí na bieloruský Meškov Brest, ktorému v zápase 4. kola podľahli 25:30 (10:14).

S výnimkou 2. min, keď prešovský hráč Peskov vyrovnal na 1:1, boli vo vedení hostia. Už po úvodnej desaťminútovke mali štvorgólový náskok (7:3), ktorý v závere I. polčasu viackrát zvýšili na rozdiel piatich presných zásahov, ale tesne pred prestávkou Rábek skorigoval na 10:14. Šarišania sa po zmene strán zlepšili, od 37. do 42. min skórovali päťkrát za sebou a otočili z 12:16 na 17:16. O osude stretnutia sa rozhodlo v záverečnej desaťminútovke. Meškov vyhral úsek od 51. do 55. min 4:1 a získal náskok 26:22. Vzápätí Hrstka vykresal dvoma trefami nádej, ale hostia z Brestu si už nenechali vziať víťazstvo v súboji dvoch tímov, ktoré počas víkendu prehrali v Lige majstrov. Najpresnejšiu mušku z Prešovčanov mal osemgólový Oliver Rábek, na opačnej strane mu sekundoval bývalý spoluhráč Dainis Krištopans, autor 6 presných zásahov.

Zverenci Rastislava Trtíka majú po piatich vystúpeniach bilanciu 1 víťazstvo - 4 prehry a na konte 3 body. V tabuľke naďalej okupujú predposlednú 9. priečku, Meškov Brest sa posunul na 2. pozíciu. Úradujúceho slovenského šampióna čaká v SEHA League trojtýždňová pauza, keďže najbližšie sa predstaví až 18. októbra, keď v rámci 7. kola zavíta na palubovku chorvátskeho PPD Záhreb (19.00 h).

Výsledok - utorok - SEHA Gazprom League 2016/2017 - 4. kolo:

Najviac gólov: Rábek 8, Hrstka 6/1, Sadovyj, Peskov a Jankovič po 3 - Krištopans 6, Atman 4, Stojkovič a Razgor po 4/1

Pok. hody: 1/0 - 4/2, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Herczeg a Südi (obaja Maď.), 1300 divákov