Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Lipták nominoval na úvod kvalifikácie ME 2018

Nominácia hádzanárov Slovenska na kvalifikačné zápasy v Rusku a doma proti Švédsku.
4.10. 2016 Autor: SITA, foto: SZH
Tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov Martin Lipták oznámil zloženie tímu na úvodné dva zápasy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2018 v Chorvátsku. Slováci vstúpia do bojov v 6. skupine v stredu 2. novembra v Moskve proti Rusku, o tri dni (5. 11.) privítajú v košickej Steel aréne Švédov.

Lipták nominoval na dve stretnutia s hlavnými favoritmi skupiny 18-členný káder. Nie je v ňom žiadny nováčik. Polovicu národného tímu tvoria hráči pôsobiaci v Maďarsku, štyria hrávajú v Nemecku, vo výbere je dovedna 13 legionárov. Najpočetnejšie zastúpenie z domácich klubov má majstrovský Tatran Prešov, z ktorého dostali pozvánky traja hráči, po jednom "dodali" HKM Šaľa a HK Agro Topoľčany. Zo skúsených chýbajú dlhodobo zranený Csaba Szücs z TSV Hannover-Burgdorf a kapitán prešovského Tatrana Radovan Pekár.
"Dobré správy prichádzajú z Maďarska ohľadom Ďuriša, pozitívne referencie sú o Mikitovcoch. Holdoš nastupuje pravidelne a už nepoužíva ortézu. V prešovskom drese podávajú výborné výkony Rábek s Lukášom Urbanom. V Nemecku Erlangen vyhráva, takže Straňovský je v pohode, navyše opäť je z neho najmä ľavé krídlo. Volenticsov Ferndorf síce okupuje spodné priečky tabuľky II. bundesligy, ale Mirec hráva skoro celé zápasy, Tomáš Urban sa strelecky presadzuje za Eisenach. Slaninka je v Ludwigshafene spokojný, keďže do uplynulého víkendu ešte neprehrali, Petro schudol a takisto ako jeho spoluhráč v Egeri Antl nastupuje pravidelne, celé zápasy chytajú Štochl s Paulom. Dudáša som mal v merku, keď nastúpil za Šaľu proti Hlohovcu, Páleš dostáva v Prešove menej príležitostí popri Vučkovi, ale tiež som ho videl hrať. Cigáň sa v reprezentácii objaví po nejakom čase. Chcem ho vidieť, lebo je to ľavák, ktorý dáva dosť gólov za Topoľčany. S jeho postavou je na spojke dosť problematické sa presadiť, ale vyskúšame ho. Aj keď jeho klubový tréner mi avizoval, že po operácii má problémy s kolenom. Myslím si, že celkovo môžeme byť spokojní, lebo nominovaní hráči sú vo svojich kluboch vyťažení," poznamenal M. Lipták k zloženiu družstva, v ktorom absentuje klasická pravá spojka: "S ľavákmi máme problémy, chýbajú na pravej spojke. Na tomto poste môže nastúpiť ako alternatíva Tomáš Urban či Braňo Cigáň, ale zrejme to budeme riešiť niektorým z pravákov." 
Slováci majú zraz v nedeľu 30. októbra v Košiciach, po troch tréningoch odletia do Ruska.

Nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska na novembrové zápasy kvalifikácie ME 2018 proti Rusku (2. 11.) a Švédsku (5. 11.): 

brankári: Richard Štochl (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Teodor Paul (Balmazújvárosi KK/Maď.) 

pivoti: Martin Slaninka (TSG Ludwigshafen-Friesenheim/Nem.), Martin Mazák (CYEB-Budakalász FKC/Maď.), Andrej Petro (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Marek Páleš (Tatran Prešov), Peter Dudáš (HKM Šaľa) 

krídla: Martin Straňovský (HC Erlangen/Nem.), Tomáš Urban (ThSV Eisenach/Nem.), Miroslav Volentics (TuS Ferndorf/Nem.), Radoslav Antl (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.) 

spojky: Ľubomír Ďuriš, Matej Mikita (obaja B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (Csurgói KK/Maď.), Michal Holdoš (CYEB-Budakalász FKC/Maď.), Lukáš Urban, Oliver Rábek (obaja Tatran Prešov), Branislav Cigáň (HK Agro Topoľčany) 

ROK 2016: 1 252 600,- EUR
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner