Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Lipták nominoval na úvod kvalifikácie ME 2018

Nominácia hádzanárov Slovenska na kvalifikačné zápasy v Rusku a doma proti Švédsku.
4.10. 2016 Autor: SITA, foto: SZH
Tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov Martin Lipták oznámil zloženie tímu na úvodné dva zápasy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2018 v Chorvátsku. Slováci vstúpia do bojov v 6. skupine v stredu 2. novembra v Moskve proti Rusku, o tri dni (5. 11.) privítajú v košickej Steel aréne Švédov.

Lipták nominoval na dve stretnutia s hlavnými favoritmi skupiny 18-členný káder. Nie je v ňom žiadny nováčik. Polovicu národného tímu tvoria hráči pôsobiaci v Maďarsku, štyria hrávajú v Nemecku, vo výbere je dovedna 13 legionárov. Najpočetnejšie zastúpenie z domácich klubov má majstrovský Tatran Prešov, z ktorého dostali pozvánky traja hráči, po jednom "dodali" HKM Šaľa a HK Agro Topoľčany. Zo skúsených chýbajú dlhodobo zranený Csaba Szücs z TSV Hannover-Burgdorf a kapitán prešovského Tatrana Radovan Pekár.
"Dobré správy prichádzajú z Maďarska ohľadom Ďuriša, pozitívne referencie sú o Mikitovcoch. Holdoš nastupuje pravidelne a už nepoužíva ortézu. V prešovskom drese podávajú výborné výkony Rábek s Lukášom Urbanom. V Nemecku Erlangen vyhráva, takže Straňovský je v pohode, navyše opäť je z neho najmä ľavé krídlo. Volenticsov Ferndorf síce okupuje spodné priečky tabuľky II. bundesligy, ale Mirec hráva skoro celé zápasy, Tomáš Urban sa strelecky presadzuje za Eisenach. Slaninka je v Ludwigshafene spokojný, keďže do uplynulého víkendu ešte neprehrali, Petro schudol a takisto ako jeho spoluhráč v Egeri Antl nastupuje pravidelne, celé zápasy chytajú Štochl s Paulom. Dudáša som mal v merku, keď nastúpil za Šaľu proti Hlohovcu, Páleš dostáva v Prešove menej príležitostí popri Vučkovi, ale tiež som ho videl hrať. Cigáň sa v reprezentácii objaví po nejakom čase. Chcem ho vidieť, lebo je to ľavák, ktorý dáva dosť gólov za Topoľčany. S jeho postavou je na spojke dosť problematické sa presadiť, ale vyskúšame ho. Aj keď jeho klubový tréner mi avizoval, že po operácii má problémy s kolenom. Myslím si, že celkovo môžeme byť spokojní, lebo nominovaní hráči sú vo svojich kluboch vyťažení," poznamenal M. Lipták k zloženiu družstva, v ktorom absentuje klasická pravá spojka: "S ľavákmi máme problémy, chýbajú na pravej spojke. Na tomto poste môže nastúpiť ako alternatíva Tomáš Urban či Braňo Cigáň, ale zrejme to budeme riešiť niektorým z pravákov." 
Slováci majú zraz v nedeľu 30. októbra v Košiciach, po troch tréningoch odletia do Ruska.

Nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska na novembrové zápasy kvalifikácie ME 2018 proti Rusku (2. 11.) a Švédsku (5. 11.): 

brankári: Richard Štochl (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Teodor Paul (Balmazújvárosi KK/Maď.) 

pivoti: Martin Slaninka (TSG Ludwigshafen-Friesenheim/Nem.), Martin Mazák (CYEB-Budakalász FKC/Maď.), Andrej Petro (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Marek Páleš (Tatran Prešov), Peter Dudáš (HKM Šaľa) 

krídla: Martin Straňovský (HC Erlangen/Nem.), Tomáš Urban (ThSV Eisenach/Nem.), Miroslav Volentics (TuS Ferndorf/Nem.), Radoslav Antl (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.) 

spojky: Ľubomír Ďuriš, Matej Mikita (obaja B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (Csurgói KK/Maď.), Michal Holdoš (CYEB-Budakalász FKC/Maď.), Lukáš Urban, Oliver Rábek (obaja Tatran Prešov), Branislav Cigáň (HK Agro Topoľčany) 

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner