Hlohovec po sľubnom polčase so 4-gólovou prehrou

Dinamo Astrachán (Rus.) - HC Sporta Hlohovec (SR) 33:29 (13:18)
8.10. 2016 - Autor: SITA
Hádzanári HC Sporta Hlohovec vstúpili do Pohára EHF mužov 2016/2017 štvorgólovou prehrou. Zverenci trénera Martina Liptáka podľahli v sobotňajšom prvom stretnutí 2. kvalifikačného kola tejto európskej pohárovej súťaže klubov na palubovke Dinama Astrachán 29:33, hoci po prvom polčase viedli 18:13. Hlohovčania nezužitkovali priaznivý vývoj duelu, keď o vedenie prišli pred záverečnou desaťminútovkou. Napriek tomu majú hráči úradujúceho slovenského vicemajstra stále reálnu šancu na postup do 3. kola. Ten si môžu vybojovať v budúcotýždňovej domácej odvete, ktorá je v Sporta aréne na program v nedeľu 16. októbra od 14.00 h.

Úvodná desaťminútovka priniesla vyrovnanú hádzanú, ale postupne sa čoraz častejšie začali presadzovať Hlohovčania, ktorí po štvrťhodine hry vyhrávali 9:5. Po ďalšom inkasovanom góle si kouč Dinama zobral oddychový čas, no jeho zverencom to príliš nepomohlo, lebo v 20. min zaostávali už 6:12. Astrachán potom znížil na 10:14, ale na prestávku išiel s päťgólovým mankom, keďže z 9 m hodu sa na záver I. polčasu presadil Laho.
Do druhého dejstva vstúpil lepšie ruský tím, v 37. min prehrával 18:21 a v 45. min už len 23:25. Hlohovčania sa snažili nepustiť vedenie zo svojich rúk, ale Astrachán po svojom oddychovom čase dvakrát skóroval a vyrovnal v 50. min na 26:26. Vzápätí naklonil stav skóre na svoju stratu - 28:26 v 52. min. O necelých päť minút neskôr bolo 31:28 pre Dinamo, ktoré napokon zvíťazilo 33:29.

Patrik Voltmann (prezident HC Sporta Hlohovec): "Prvý polčas bol z našej strany výborný. Súpera sme prekvapili osobnou obranou na Kochana. V druhom dejstve Astrachán zrýchlil hru a my sme zahodili veľa čistých šancí. Takýto výsledok by sme pred zápasom brali, ale teraz prevláda skôr sklamanie. V každom prípade nám však dosiahnutý rezultát dáva nádej do odvety."

Výsledok - Pohár EHF mužov 2016/2017 - kvalifikácia - 2. kolo - prvý zápas (odveta 16. 10. o 14.00 h) - sobota:

Najviac gólov za Dinamo: Kochan 9, Predybailov 6, Orlov 5
Zostava a góly Sporty: Kašťák, Žernovič, Konečný - Takáč 1, Hriňák 1, Laho 6, Dačevič 5, M. Briatka, Tschur 5, F. Zaťko 9, Chiseliov, Hirtl, Papp, Majbík 2
pok. hody: 5/4 - 5/5, vylúčení: 5 - 6, ČK: 58. Vasiliev (Dinamo) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Manea a Iliescu (obaja Rum.), 1800 divákov