Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovenské kadetky na turnaji v Česku štvrté

Tri prehry slovenskej hádzanárskej reprezentácie kadetiek
10.10.2016, Autor: redakcia, SITA, Foto: Facebook Czech Handball Team

Slovenské reprezentantky v hádzanej sa predstavili v závere uplynulého týždňa v Břve pri Prahe na medzinárodnom turnaji olympijských nádejí do 17 rokov. Zverenky dánskeho trénera Heineho Ernsta Jensena obsadili v konkurencii tímov z Vyšehradskej štvorky 4. miesto, keď postupne podľahli rovesníčkam z Poľska 28:30, Maďarska 24:29 a domáceho Česka 19:28. Víťazkami podujatia sa stali bez zaváhania Maďarky.

Slovenské kadetky sa pripravujú na budúcoročné majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie. Koncom septembra sa kadetská reprezentácia dozvedela aj mená súperiek v základnej skupine na majstrovstvách Európy hráčok do 17 rokov, ktoré sa v termíne 10. - 20. augusta 2017 uskutočnia v Michalovciach. Súperkami kadetiek SR budú v základnej D-skupine rovesníčky z Nórska, Španielska a Srbska.

Tréner Heine Ernst Jensen po turnaji v Česku: "Prvý zápas proti Poľsku bol veľmi tesný, nefungovala nám v ňom obrana. V druhom zápase proti Maďarsku dievčatá bojovali a niektoré úseky hry boli naozaj veľmi dobré. Tretí zápas proti domácim Češkám, ktoré boli vo všetkých smeroch lepšie, sme zaslúžene prehrali. Na našom výkone sa podpísala aj únava, hráčky sami videli, že musia popracovať na svojej fyzickej pripravenosti, čo potvrdili aj výsledky výkonnostných testov, ktoré sme absolvovali. Na ME odohráme v krátkom časovom úseku ešte viac zápasov ako na tomto turnaji a preto musíme už teraz poctivo pracovať na našej kondícii. Celkovo však turnaj hodnotím pozitívne, dievčatá videli ako sú na tom v porovnaní s inými reprezentáciami a zistili svoje rezervy, na ktorých treba pracovať."   

Výsledky: 

Poľsko - Slovensko 30:28 (16:12) Najlepšia hráčka SR: Lucia Tomašechová

Česko - Maďarsko 15:21 (10:10) 


Slovensko - Maďarsko 24:29 (12:13) Najlepšia hráčka SR: Barbora Lanczová

Česko - Poľsko 24:26 (10:11) 


Maďarsko - Poľsko 35:23 (21:7) 

Česko - Slovensko 28:19 (15:9) Najlepšia hráčka SR: Réka Mészáros


Konečná tabuľka: 

1. Maďarsko 3 3 0 0 85:62

2. Poľsko 3 2 0 1 79:87

3. Česko 3 1 0 2 67:66

4. Slovensko 3 0 0 3 71:87


Nominácia kadetskej reprezentácia na turnaji olympijských nádejí v Česku:

Brankárky: Izabela Kondášová (Iuventa Michalovce), Kristína Opátová (HK AS Trenčín), Lucia Poláková (HK AS Trenčín)

Pivotky: Fanni Brunczvik (Siofok HU), Katarína Belušková (ŠŠK SLŠ Prešov)

Krídla: Nikoleta Kóšová ( ŠŠK CVČ Nesvady - Imeľ), Martina Popovcová (ŠSK SLŠ Prešov), Veronika Duranková (Iuventa Michalovce), Lenka Ratvajská (ŠŠK SLŠ Prešov)

Spojky: Laura Holincová (MHK Bytča), Edina Pastoreková (FTC Budapest, HU), Miriam Kakaščíková (ŠŠK SLŠ Prešov), Dóra Manczal (FTV Budapest, HU), Lucia Tomašechová (ŠKP Bratislava), Réka Mészáros (ETO Györ, HU), Zuzana Trepáčová (UDHK Nitra), Barbora Lanczová (ETO Györ, HU)

Realizačný tím: Heine Ernst Jensen (tréner), Silvia Priklerová (asistentka trénera), Martin Kosák (vedúci tímu), Peter Pčola (tréner brankárok), Ondrej Čáp (fyzioterapeut)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner