Prešov v SEHA League s ďalšou prehrou, neuspel v Záhrebe

RK Prvo plinarsko društvo Záhreb (Chor.) - Tatran Prešov (SR) 27:22 (13:14)
18.10.2016, Autor: SITA, Foto: rk-zagreb.hr

Hádzanári Tatrana Prešov neprestrihli šnúru neúspešných výsledkov v 6. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" ani v utorok. V zápase 7. kola podľahli na palubovke RK Prvo plinarsko društvo Záhreb 22:27, hoci po I. polčase ešte viedli 14:13.

Prvý polčas priniesol vyrovnanú hádzanú. V jeho závere sa Šarišanom podarilo najmä zásluhou gólov Čípa s Rábekom nakloniť skóre na svoju stranu. Domáci už bez bez trénera Veselina Vujoviča, ktorého dočasne nahradil jeho asistent Andrija Nikolič, šnúrou štyroch gólov hneď po zmene strán otočili na 17:14, ale v 42. min po Hrstkovom zásahu bol stav opäť nerozhodný 19:19. Následne prišla rozhodujúca fáza duelu a opäť štyri góly v sieti Tatrana. Jeho hráči sa z toho už v záverečnej desaťminútovke nespamätali a napokon prehrali päťgólovým rozdielom. Najlepšími strelcami Prešovčanov bol päťgóloví Číp, Rábek a Hrstka.

Zverenci Rastislava Trtíka majú po šiestich vystúpeniach nepriaznivú bilanciu 1 víťazstvo - 5 prehier a na konte len 3 body. V tabuľke naďalej okupujú predposlednú 9. priečku, Záhreb sa posunul na 2. pozíciu. Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie sa predstaví v sobotu 29. októbra, keď v predohrávke 12. kola bude od 17.00 h hostiť macedónsky RK Vardar Skopje.

Výsledok - utorok - SEHA Gazprom League 2016/2017 - 7. kolo:

Najviac gólov: Mandalinič 8, Horvat 6/3, Miklavčič 5 - Číp 5, Rábek 5/2, Hrstka 5/3

Pok. hody: 3/3 - 6/5, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Gj. Načevski a Nikolov (obaja Maced.), 350 divákov