Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

12-ročný rozhodca dávid chudoba: "Pískanie ma baví viac"

Mladý rozhodca má jasno, ak by sa mal v budúcnosti rozhodovať medzi kariérou hráča a rozhodcu 
25.10.2016, Autor: redakcia

Na slovenských  hádzanárskych palubovkách sa dá v poslednej dobe vzhliadnuť veľmi milý a sympatický unikát. Dávid Chudoba z Topoľčian má iba 12 rokov a už rozhoduje zápasy žiactva v Považskej lige. Okrem pískania ešte aktívne hráva za starších žiakov HK Agro Topoľčany, ale ako sám hovorí, keby sa mal v budúcnosti rozhodnúť medzi kariérou hráča a rozhodcu, určite by si vybral kariéru rozhodcu, keďže ho to viac baví.

Ako sa Dávid dostal k pískaniu? "K rozhodovaniu som sa dostal tak, že som si zistil komu mám napísať a potom mi prišla pozvánka na kurz, ktorý som úspešne spravil.V júni som bol aj na seminári rozhodcov k novým pravidlám." Dávida môžete vidieť v úlohe rozhodcu v zápasoch žiactva a dokonca aj na tréningoch medzi dospelými: "Momentálne pískam zápasy mladších a starších žiačok a mladších žiakov. Tréneri topoľčianskych mužov a dorastencov mi umožňujú pískať na ich tréningoch." Jeho motivácia stať sa rozhodcom bola jasná: "Rozhodol som sa stať sa rozhodcom, keďže má bavilo sledovať rozhodcov a chcel som sa ním stať aj ja." 

Mladý rozhodca má jasno aj ohľadom svojho rozhodcovského cieľu a v otázke svojich rozhodcovských vzorov: "Zatiaľ je mojim cieľom v budúcnosti pískať slovenskú Extraligu, ktorá sa od budúcej sezóny už mení na spoločnú česko-slovenskú ligu. Mojim vzorom je najviac asi dvojička Vladimír Čanda a Peter Brunovský, jedna z dvoch slovenských dvojíc, ktorá píska pod hlavičkou IHF aj EHF. 

ROK 2016: 1 252 600,- EUR
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner