Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

12-ročný rozhodca dávid chudoba: "Pískanie ma baví viac"

Mladý rozhodca má jasno, ak by sa mal v budúcnosti rozhodovať medzi kariérou hráča a rozhodcu 
25.10.2016, Autor: redakcia

Na slovenských  hádzanárskych palubovkách sa dá v poslednej dobe vzhliadnuť veľmi milý a sympatický unikát. Dávid Chudoba z Topoľčian má iba 12 rokov a už rozhoduje zápasy žiactva v Považskej lige. Okrem pískania ešte aktívne hráva za starších žiakov HK Agro Topoľčany, ale ako sám hovorí, keby sa mal v budúcnosti rozhodnúť medzi kariérou hráča a rozhodcu, určite by si vybral kariéru rozhodcu, keďže ho to viac baví.

Ako sa Dávid dostal k pískaniu? "K rozhodovaniu som sa dostal tak, že som si zistil komu mám napísať a potom mi prišla pozvánka na kurz, ktorý som úspešne spravil.V júni som bol aj na seminári rozhodcov k novým pravidlám." Dávida môžete vidieť v úlohe rozhodcu v zápasoch žiactva a dokonca aj na tréningoch medzi dospelými: "Momentálne pískam zápasy mladších a starších žiačok a mladších žiakov. Tréneri topoľčianskych mužov a dorastencov mi umožňujú pískať na ich tréningoch." Jeho motivácia stať sa rozhodcom bola jasná: "Rozhodol som sa stať sa rozhodcom, keďže má bavilo sledovať rozhodcov a chcel som sa ním stať aj ja." 

Mladý rozhodca má jasno aj ohľadom svojho rozhodcovského cieľu a v otázke svojich rozhodcovských vzorov: "Zatiaľ je mojim cieľom v budúcnosti pískať slovenskú Extraligu, ktorá sa od budúcej sezóny už mení na spoločnú česko-slovenskú ligu. Mojim vzorom je najviac asi dvojička Vladimír Čanda a Peter Brunovský, jedna z dvoch slovenských dvojíc, ktorá píska pod hlavičkou IHF aj EHF. 

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner