V SEHA League piata prehra Prešova v sérii

Tatran Prešov (SR) - RK Vardar Skopje (Maced.) 29:35 (15:17)
29.10.2016, Autor, Foto: SITA

Hádzanári Tatrana Prešov utrpeli v 6. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" piatu prehru za sebou. V sobotňajšom predohrávanom zápase 12. kola nestačili vo svojej Tatran handball aréne na macedónskeho lídra súťaže RK Vardar Skopje, ktorému podľahli 29:35 (15:17).

Prešovčania hrali s favoritom vyrovnanú partiu. V 17. min vyhrávali 8:6, ale na konci druhej desaťminútovky už viedol súper (9:8). Vardar si v závere I. polčasu utvoril trojgólový náskok, z ktorého tesne pred prestávkou ukrojil Číp (15:17). Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie Skopjanom, keď im stačilo šesť minút hry, aby sa odpútali na 24:17. Šarišania sa snažili ešte niečo urobiť s vývojom duelu proti tiež účastníkovi Ligy majstrov, ale ich maximom bolo zníženie na rozdiel štyroch gólov - naposledy v 54. min 28:32. Najlepšími strelcami v drese Tatrana boli šesťgóloví Tomáš Číp a Alexej Peskov.

Zverenci Rastislava Trtíka si opäť zhoršili svoju bilanciu, po siedmich vystúpeniach majú na konte jediné víťazstvo a šesť prehier. S troma bodmi naďalej okupujú v tabuľke naďalej predposlednú 9. priečku, Vardar si upevnil vedúcu pozíciu. Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie sa predstaví v v utorok 8. novembra, keď v rámci 8. kola privíta od 17.00 h slovinský klub RK Gorenje Velenje.

Výsledok - sobota - SEHA Gazprom League 2016/2017 - predohrávka 12. kola:

Najviac gólov: Číp a Peskov po 6, Rábek 5/1 - Dibirov 8/3, Maqueda 6, Dereven, Karačič a Canellas po 4

Pok. hody: 1/1 - 4/3, vylúčení: 4 - 3, rozhodovali: Gubica a Miloševič (obaja Chor.), 1423 divákov