Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Mladí košickí hádzanári si zatrénovali s mužskou reprezentáciou (Fotogaléria + Video)

Spoločný tréning mladých košických hádzanárov a mužskej reprezentácie v rámci motta "Vráťme Košiciam hádzanú"
31.10.2016, Autor: redakcia, Foto: redakcia + SITA

Mladí košickí hádzanári a hádzanárky z troch košických tímov (dievčatá z ŠŠK Bernolákova a FHT Drábova, chlapci z HŠK pri ŠG Košice) dnes mali skvelú možnosť byť v priamom kontakte so svojimi vzormi zo slovenskej mužskej reprezentácie. Po krátkej tlačovej konferencii pre médiá za účasti trénera Martina Liptáka, Richarda Štochla a Radoslava Antla nasledoval zhruba 50-minútový tréning mladých hádzanárov za účasti všetkých slovenských reprezentantov. Po príhovore trénera Liptáka nasledovala rozcvička a potom sa už mladým nádejám košickej hádzanej venovali hráči mužskej reprezentácie pri nácviku streľby z jednotlivých postov. Tréning bol zakončený súťažou o "kráľa strelcov" v sedemmetrových hodoch, kde si mohli mladí hádzanári vyskúšať "sedmičku" aj proti Teovi Paulovi a spoločným fotením.  Následne už reprezentácia zaberala na tréningu za zatvorenými dverami, keďže v stredu už na Slovákov čaka kvalifikačný zápas v Rusku (priamy prenos na SPORT2).

"Tak ako aj ja, keď som bol mladý hráč, tak sme sa vždy tešili, keď sme si mohli zatrénovať alebo sa stretnúť s tými hráčmi, ktorí boli naši idoli. Ja si myslím, že aj teraz tieto deti sú radi, že tu môžu byť a že si s nami mohli zatrénovať. Trošku sme im ukázali v krátkosti nejakú streľbu, pretože teraz už je ten čas, kedy sa aj my musíme pripravíť " povedal pri dnešnej akcii košický odchovanec a reprezentant Tomáš Urban. 

Akcia sa konala v rámci motta "Vráťme Košiciam hádzanú", ktorá vyvrcholí kvalifikačným zápasom mužskej reprezentácie proti Švédsku v košickej Steel Aréne (Sobota 05.novembra o 18:00, priamy prenos na 213). Lístky na zápas sú stále dostupné v sieti Ticketportal, polovica vstupeniek však už bola predaná a tak sa v Steel Aréne očakáva výborná atmosféra. Ďalšia akcia v rámci spomínaného motta bude turnaj v minihádzanej, ktorý sa uskutoční v Steel Aréne deň pred kvalifikačným zápasom. V deň zápasu si košickú Steel Arénu vyskúšajú taktiež mladšie dorastenky FHT Drábova Košice, ktoré tu odohrajú svoj ligový duel proti dorastenkám z HC Tatran Stupava. 

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner