Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Vo štvrtok začína kongres EHF, štyria slovenskí kandidáti do štruktúr EHF

Ernö Kelecsényi, Pavol Streicher, Ivan Sabovik a Janka Stašová budú kandidovať vo voľbách na kongrese EHF
15.11.2016, Autor: SITA, Foto: EHF

Vo štvrtok 17. novembra sa začína kongres Európskej hádzanárskej federácie (EHF), ktorý sa uskutoční v rakúskom St. Wolfgangu. Na kongrese na ktorom EHF oslávi svoje 25. výročie sa taktiež rozhodne o obsadení rôznych postov, v rámci postu nového prezidenta Európskej hádzanárskej federácie. Medzi uchádzačmi vo voľbách na obdobie rokov 2016 - 2020 sú aj Slováci. Voľby sa budú konať v piatok 18. novembra. O zvolenie do štruktúr EHF sa budú usilovať viceprezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Ernö Kelecsenyi (uchádzač o posty šéfa súťažnej komisie, člena exekutívy), tréner Pavol Streicher (metodická komisia - sekcia metodiky a koučingu, resp. vzdelávania a tréningu), medzinárodný sekretár SZH Ivan Sabovik (komisia plážovej hádzanej), bývalá reprezentantka a zväzová funkcionárka Janka Stašová (viceprezidentský post v rade pre arbitrážny súd, ktorý v aktuálnom volebnom období 2012 - 2016 aj zastáva). 

Takto svoje šance na zvolenie za šéfa súťažnej komisie komentoval viceprezident SZH Ernö Kelecsenyi: „O post šéfa súťažnej komisie sa uchádzajú dvaja kandidáti. Spolu so mnou aj Bozidar Djurkovic zo Srbska, aktuálne prezident srbského hádzanárskeho zväzu. Veľmi ťažko odhadovať moje šance. Ja som vždy rozmýšľal o hádzanej európsky, či už keď som pracoval v Maďarsku pre klub, pre maďarský zväz, v rôznych pozíciách EHF alebo aktuálne vo funkcii na SZH. Vždy som hovoril o tom, že chcem potiahnuť dopredu európsku hádzanú. Verím, že takto to vnímajú aj krajiny, ktoré budú voliť. Ale samozrejme, že protikandidát je veľmi silný, celý život sa pohyboval v hádzanej, najprv ako hráč, potom ako funkcionár, keď bol generálnym sekretárom srbského hádzanárskeho zväzu a teraz je jeho prezidentom.“

Na post prezidenta EHF je jediný uchádzač - súčasný generálny sekretár Michael Wiederer, ktorý by mal nahradiť Jeana Brihaulta zastávajúceho post šéfa európskej hádzanej od roku 2012. 

Vekový limit kandidátov je podľa stanov EHF 68 rokov a zároveň maximálne funkčné obdobie na jednej pozícii je dvanásť rokov (tri štvorročné obdobia). O viac ako 50 pozícií sa uchádza 93 osôb (niektorí kandidujú viackrát), z toho je 24 žien.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner