ME žien - Francúzky a Holanďanky na ceste do semifinále

13.12.2016, Autor: SITA, Foto: swe2016.ehf-euro.com, Uros Hocevar

Víťazstvá v pondelkových zápasoch štvrťfinálovej fázy priblížili k postupu do semifinále na XII. majstrovstvách Európy žien vo Švédsku hádzanárky Holandska a Francúzska. Holanďanky nedali šancu Srbkám (35:27) a sú na čele I. skupiny pred Francúzkami, ktoré v dramatickom a nervóznom dueli v Göteborgu zdolali domáce Švédky 21:19 a odpísali ich z boja o medaily. Šancu na prienik medzi kvarteto najlepších na ME majú aj nemecké reprezentantky. V pondelok však len remizovali 20:20 so Španielkami, ktoré si pripísali na konto vôbec prvý bod v tejto fáze šampionátu. Nemky zmazali trojgólové polčasové manko, v 53. min sa dostali aj do vedenia, ale o dve minúty neskôr vyrovnali úradujúce vicemajsterky Európy Penovou a potom už gól nepadol.

Súhrn výsledkov pondelňajších stretnutí hlavnej (štvrťfinálovej) fázy na XII. majstrovstvách Európy v hádzanej žien vo Švédsku (4. - 18. 12. 2016):