Prešovské domáce zaváhanie v SEHA League

Tatran Prešov (SR) - RK Metalurg Skopje (Maced.) 27:33 (12:13)
17.12.2016, Autor: SITA

Hádzanári Tatrana Prešov utrpeli v 6. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" už piatu domácu prehru z ôsmich doterajších vystúpení. V sobotňajšom 11. kole podľahli v Tatran handball aréne macedónskemu RK Metalurg Skopje 27:33 (12:13), pričom prvýkrát zo štyroch tohtosezónnych vzájomných duelov (dva v SEHA a dva v Lige majstrov) sa netešil tím s výhodou vlastnej palubovky.

Prešov vyhral úvodnú päťminútovku 3:1, ale súperovi netrvalo dlho, aby otočil vývoj skóre. To bolo na začiatku 11. min naklonené už v prospech Metalurgu (5:4), ktorý sa v priebehu 26. - 29. min šnúrou troch gólov odpútal na 13:10, ale úplný záver I. polčasu patril domácim. Rábek s Peskovom skorigovali na 12:13. Hneď po zmene strán sa im síce dvakrát podarilo vyrovnať (13:13 a 15:15), ale Metalurg ich nepustil do vedenia. Naopak, Skopjania mali v 41. min k dobru už štvorgólový náskok (20:16). Domáci sa síce ešte raz vzopreli, v 52. min skorigoval L. Urban na 24:25, ale o päť minút neskôr bol stav 24:31, čo znamenalo definitívne rozhodnutie a neúspešné zakončenie účinkovania Tatrana v SEHA League v tomto kalendárnom roku. Najlepším strelcom Šarišanov bol na ľavej spojke hrajúci Oliver Rábek, autor 7 gólov.

Zverenci Rastislava Trtíka majú po štrnástich vystúpeniach bilanciu tri výhry - jedna remíza - desať prehier a s 10 bodmi na konte klesli v tabuľke na predposlednú 9. priečku. Úradujúci slovenský šampión bude pokračovať v SEHA League už v roku 2017, keď sa 13. februára od 18.00 h predstaví v dohrávke 10. kol na palubovke maďarského obhajcu celkového prvenstva Telekom Veszprém.

Výsledok - sobota - SEHA Gazprom League 2016/2017 - 11. kolo:

Najviac gólov:  Rábek 7/3, Hrstka 6/1, Vučko 5 - Obradovič 9, V. Ilič 6/2, Gugleta 6/3

Pok. hody: 5/4 - 6/5, vylúčení: 2 - 5, rozhodovali: Kulik a Nabokov (obaja Biel.), 858 divákov