Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Mladý hádzanársky talent Dalibor Rendek ocenený nadáciou SOV

Hráč starších žiakov HK Bojnice ocenený finančnou podporou od Nadácie SOV
19.12.2016, Autor: Veronika Rendeková, vedúca družstva HK Bojnice

Nadácia Slovenského olympijského výboru podporuje mladé športové talenty. Jedným z projektov podpory talentov je projekt s názvom: „Ukáž sa!“. V priebehu leta 2016 prebehol výber z takmer 80 prihlásených športovcov. Do konečného hlasovania bolo zaradených  12 hráčov. O konkrétnej výške výhry rozhodovala verejnosť hlasovaním cez internet. Nadácia pokračovala v hľadaní ďalších finančných zdrojov, aby mohla podporiť ďalších mladých talentovaných športovcov. 1000 eurová dotácia im má pomôcť v rozvoji  športovej kariéry. HK Bojnice má medzi zatiaľ poslednými ocenenými hráča - hádzanára Dalibora Rendeka. 

V sezóne 2016/2017 Dalibor Rendek hrá v družstve starších žiakov. Finančná podpora mu pomôže nielen s úhradou nákladov na turnaje a športovú výstroj, ale je preňho výzva do budúcnosti pre neustále zlepšovanie sa v športe, ktorý ho baví. Talent jednotlivca v kolektívnom športe nie je často oceňovaný, preto si to vážime oveľa viac. Ďakujeme nadácii, že realizuje projekty na podporu mladých športových talentov ! 

Radi by sme sa poďakovali trénerovi Martinovi Kočnerovi za impulz a informácie o tomto projekte. Veľké ďakujem patrí aj trénerke Helene Herákovej, za vytvorenie  prezentačného videa pre Dalibora, ktoré zaujalo výberovú komisiu aj hlasujúcich. Dôležité boli samozrejme aj výsledky, ktoré hráč so svojím tímom dosiahol! Pri rozhodovaní zaujala účasť družstva na medzinárodnom turnai v Prahe – Prague Handball Cup 2016, kde sa mladší žiaci umiestnili na krásnom 4. mieste a Dalibor tam bol vyhodnotený ako 2. najlepší strelec zo všetkých prihlásených tímov vo všetkých kategóriách. Ďakujeme aj všetkým zúčastneným, od všetkých trénerov, ktorí sa našej mládeži venujú až po výborný fanklub HK Bojnice!

Pevne verím, že takýchto projektov bude stále viac a viac! Podpora takouto formou pomôže nielen finančne, ale poukáže aj na talenty v mládežníckych kategóriách, či už v individuálnych, ale aj v kolektívnych športoch! ĎAKUJEME!

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner