Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Rasmussen: Mohli sme dostať aj silnejšieho súpera ako SR

Kouč hádzanárok Maďarska bude od hráčok v kvalifikačných súbojoch o MS 2017 proti Slovenkám žiadať maximálnu koncentráciu
19.12.2016, Autor: SITA, Foto: swe2016.ehf-euro.com

V predposledný deň XII. majstrovstiev Európy v hádzanej žien vo Švédsku vyžrebovali v dejisku aj II. fázu kvalifikácie o postup na svetový šampionát 2017 v Nemecku. Göteborský sobotňajší žreb určil slovenským reprezentantkám za súpera Maďarky. Kouč SR Dušan Poloz prijal výsledok žrebovania ako výzvu a možnosť konečne rozlúsknuť "maďarský kód", jeho náprotivok Kim Rasmussen zaujal k protivníkovi jeho zvereniek neutrálny postoj.

"Pokiaľ ide o silu súpera, vnímam to ako taký stred. Mohli sme dostať aj náročnejšieho súpera, ale zároveň boli v osudí aj ľahší protivníci ako slovenské družstvo. Slovenky majú dobre organizovaný tím. Musíme sa dobre na ne pripraviť, od hráčok to bude vyžadovať maximálnu pozornosť a koncentráciu na kvalifikačný dvojzápas, aby sme nechýbali na svetovom šampionáte v Nemecku," citovala dánskeho kormidelníka v maďarských službách oficiálna zväzová stránka

Pre maďarské hádzanárky sa skončil decembrový kontinentálny šampionát vo Švédsku aj vinou zranení niektorých hráčok neslávne. Rasmussenove zverenky obsadili v konečnom poradí ME 2016 až 12. priečku, pričom v šiestich stretnutiach dosiahli víťazstvo iba nad Čiernou Horou (21:14). Remizovali s Ruskami (26:26) a postupne podľahli Češkám (22:27), Dánkam (19:23), Rumunkám (21:29) a Nórkam (23:24).

Prvý duel II. fázy kvalifikácie MS 2017 sa bude hrať v termíne 9. - 11. júna na maďarskej pôde, odveta play-off 13. - 15. 6. 2017 na Slovensku. 

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner