Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Žreb nedopadol ideálne, ale Slovenky berú Maďarky ako výzvu

M. Školková (spojka SR o žrebe II. fázy kvalifikácie MS): "Češky nám však svojím triumfom nad maďarskými hádzanárkami ukázali, že všetko je možné"
20.12.2016, Autor: SITA, Foto: Milan Pospiš

Slovenské hádzanárske reprezentantky od sobotňajšieho popoludnia vedia, že poslednou prekážkou v ceste za postupom na budúcoročný svetový šampionát v Nemecku budú Maďarky. Aj najskúsenejšie hráčky vo výbere trénera Dušana Poloza by si vedeli v júnovom play-off predstaviť ľahšieho protivníka, ale zároveň berú dvojzápas II. fázy kvalifikácie ako výzvu.

"Myslím, že v osudí boli aj prijateľnejší súperi. Maďarsko má kvalitu, aj keď na týchto majstrovstvách Európy vo Švédsku nezažiarilo. Uvidíme, v akom zložení proti nám Maďarky nastúpia. Ak by mali fazónu ako na decembrovom šampionáte, tak by sme mohli byť pre ne súperkami v boji o MS. Dúfam, že sa s touto úlohou vyrovnáme najmä po psychickej stránke, keďže bilanciu s nimi nemáme najlepšiu. Verím však, že ich potrápime, keďže hráme odvetný zápas na domácej pôde," povedala pre agentúru SITA krídelníčka nemeckého Thüringer HC Lýdia Jakubisová, najlepšia hádzanárka SR za rok 2012.

Slovenky nastupovali v minulosti proti Maďarkám s príliš veľkým rešpektom. Aj podľa Martiny Školkovej bude dôležité mentálne nastavenie proti neobľúbenému súperovi. "Opäť na nás čakajú Maďarky, ktoré som práve veľmi nechcela, aby nám ich vyžrebovali, keďže naša bilancia s nimi nie je práve najlepšia. Na druhej strane, prečo by to nemohla byť pre nás nová výzva konečne sa zbaviť tohto maďarského bloku a odplatiť im predchádzajúce neúspešné výsledky. Maďarská reprezentácia má nové družstvo i trénera. V uplynulých dňoch sme na ME 2016 videli, že to nie je tím ako v minulých rokoch, hoci niektoré hráčky im chýbali pre zranenia. Češky nám však svojím triumfom nad maďarskými hádzanárkami ukázali, že všetko je možné. Len sa potrebujeme správne nastaviť v hlavách a urobiť pre postup maximum," poznamenala spojka francúzskeho Cercle Dijon Bourgogne, ktorej v uplynulých dvoch rokoch patril honor najlepšej slovenskej hádzanárky.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner