Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Martin Mazák: „Každý reprezentačný zápas je výzva“

Ohlasy zo slovenského reprezentačného mužstva pred turnajom v Maďarsku
27.12.2016, Autor: redakcia

Slovenská mužská reprezentácia sa v závere roka predstaví v Maďarsku na medzinárodnom turnaji s názvom Provident Christmas Cup (Karácsony Kupa). Vo štvrtok 29. 12. nastúpime od 18.00 proti reprezentácii domáceho Maďarska, kde v tamojšej najvyššej súťaži pôsobí hneď niekoľko našich reprezentantov. Dvoch z nich sme sa pred tréningom v Bratislave opýtali na to, či bude mať pre nich zápas proti Maďarsku špeciálnu príchuť. Na otázky slovakhandball.sk odpovedali Jakub Mikita z Csurgói KK a Martin Mazák z CYEB-Budakalász FKC. 


Aké ste mali sviatky?

Jakub Mikita: Mal som pekné sviatky, skvele som si doma oddýchol s rodinkou. Strávili sme spolu super čas a som veľmi rád, že som si mohol doma oddýchnuť.

Martin Mazák: Klasické sviatky, na Štedrý večer som bol doma s rodinou a na druhý deň som bol u priateľky. 

Ako sa Vám darí v klube?

Jakub Mikita: Mne osobne nie tak, ako by som si prial, ale pracujem na tom, aby to bolo podľa mojich predstáv. Tímovo by to tiež mohlo byť lepšie, prišli niektoré neočakávané výsledky ako neúspech v Pohári EHF, ktorý nás trošku mrzí. 

Martin Mazák: V klube sa mne osobne darí dobre, u nováčika ligy sa cítim výborne. Celkom dobre sa darí aj tímu, takže zatiaľ vládne u všetkých spokojnosť.

S reprezentáciou idete na turnaj do Maďarska, kde sa stretneme s domácimi. V Maďarsku obaja pôsobíte už dlhšiu dobu, bude to pre vás špeciálny zápas?

Jakub Mikita: Nevnímam to nejako špeciálne, pretože žiaden z mojich spoluhráčov alebo chlapcov ktorých lepšie poznám tam nebude. Takže to bude ako každý iný zápas s iným súperom. 

Martin Mazák: Za tých 7 rokov, ktoré som v Maďarsku poznám celú reprezentáciu, či už ako súperov z ligy alebo niektorých, ktorí boli moji spoluhráči. Samozrejme, každý reprezentačný zápas je výzva a aj teraz s Maďarmi by bolo dobré niečo uhrať a ukázať sa. 

Do májového kvalifikačného dvojzápasu s Čiernou Horou ostáva ešte veľa času, ale premýšľate už občas aj nad kvalifikáciou?

Jakub Mikita: Určite mi to už sem tam v hlave prebehlo, teším sa na to a uvidíme ako sa nám bude dariť. Myslím si, že to bude asi kľúčový dvojzápas, čo sa týka našej možnosti postupu.  

Martin Mazák: Tak ďaleko nikdy nerozmýšľam, vždy je pre mňa dôležitý ten nasledujúci zápas. Ale keď už sa o tom rozprávame, tak samozrejme, že tento dvojzápas bude pre nás veľmi dôležitý a bolo by dobré uspieť v obidvoch zápasoch. 

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner