Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Vydarený tretí ročník bojnickej hádzanárskej akcie

O každoročnej tradičnej akcií v ŠH Prievidza sme sa porozprávali s organizátorom a hráčom HKM Šaľa Tomášom Mažárom, ktorý je odchovancom bojnickej hádzanej
28.12.2016, Autor: redakcia, Foto: TM, Milan Pospiš

Nielen pre fanúšikov bojnickej hádzanej sa už pomaly stáva zvykom, že majú každý rok medzi sviatkami v prievidzskej športovej hale možnosť vidieť hádzanársku exhibíciu. Podobné tradičné hádzanárske podujatie by sme na Slovensku hľadali len ťažko a jeden z organizátorov Tomáš Mažár v rozhovore prezradil, že podujatie bude v budúcnosti určite pokračovať a napredovať.

Ako prebiehal tento ročník? Ste spokojný s organizáciou?

Tento ročník nebol taký veľkolepý, čo sa týka mien ako tomu bolo minulý rok. Predsa len, mená ako Kukučka alebo Valo prilákali veľké množstvo divákov. My sme však s týmto ročníkom takisto spokojní, prišli štyria reprezentanti, ktorí momentálne idú s reprezentáciou na turnaj do Maďarska. Myslím si, že organizácia prebehla výborne. Bojnickí mládežnícki hádzanári sa mohli na ihrisku postaviť proti hráčom, ktorí hrávajú v reprezentácií, Lige majstrov, Extralige alebo v zahraničí. Následne sa hral ešte exhibičný turnaj, takže verím, že ľudia si prišli na svoje a že to bola na konci roka pekná hádzanárska akcia. Chcel by som sa poďakovať vedeniu bojnickej hádzanej, Paľovi Frankovi a všetkým rodičom, ktorí sa na tomto podujatí spolupodieľali. Bez nich by to nešlo a patrí im veľké ďakujem.

Aké boli ohlasy hráčov, detí alebo divákov?

Išlo v podstate o tretí ročník, ten nultý bol taký skúšobný. Po minulom ročníku, kde sme nastavili latku veľmi vysoko to bolo ťažké. Napriek tomu, naša bojnická hádzanárska komunita, či už hráči, rodičia alebo diváci si túto akciu veľmi pochvaľovali a ja dúfam, že budeme v tomto trende len naďalej pokračovať. 

Plánujete túto akciu organizovať opäť aj budúci december?

Určite áno, dúfam, že sa nám podarí opäť niečo vylepšiť. Nechceme poľavovať a možno pripravíme aj jedno prekvapenie.

Čo sa týka bojnických talentov proti ktorým ste nastúpili, vidíte v nich niektorých ďalších potenciálnych reprezentantov?

Ja si myslím, že určite áno. Za posledné roky sa bojnickí žiaci presadili, či už to bolo na majstrovstvách Slovenska alebo na zahraničných turnajoch ako napríklad v Prahe. O niektorých talentoch určite viem a verím tomu, že v Bojniciach budú naďalej vyrastať reprezentanti.

Mohla by byť takáto akcia aj impulzom pre obnovenie mužskej hádzanej v Bojniciach?

To je ťažká otázka. My tak trochu aj závidíme klubom z podobne menších miest ako sú napríklad Modra, Malacky alebo Pezinok. Musíme si priznať, že to je trochu škoda, že momentálne nemáme mužský tím. Myslím si, že aj keby sme hrali len výlučne z odchovancov, tak by sa nás poskladalo dosť. Ale pri každom tíme v Extralige ide aj o financie a Bojnice momentálne nemajú na to, aby poskladali extraligový tím, práve z pohľadu tohto finančného hľadiska.

Aké sú Vaše osobné plány do budúcnosti? Plánujete sa po konci kariéry vrátiť do Bojníc ako tréner alebo funkcionár?

Pokiaľ bude slúžiť zdravie a bude záujem o moje služby, tak by som určite ešte pár rokov rád pohral. Samozrejme, ja už teraz tak trochu na diaľku podávam pomocnú ruku bojnickej hádzanej. Povedal som aj novému vedeniu, že som vždy nápomocný a určite sa tomu v budúcnosti nebránim, či už ako funkcionár alebo normálna pomoc zvonku. Som odchovancom bojnickej hádzanej a jej osud mi nie je ľahostajný.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner