stredajšie výsledky juniorských reprezentácií

Juniorky víťazne, Juniori s prehrou proti Česku
29.12.2016, Autor: redakcia, Foto: Facebook Czech Handball

1. zápas Juniorov na Vianočnom turnaji o Pohár mesta Prahy

Slovenská hádzanárska reprezentácia juniorov neúspešne vstúpila do Vianočného turnaja v českej metropole. Zverenci trénera Mareka Gernáta nestačili v úvodnom vystúpení na domácich rovesníkov, ktorým podľahli v stredu vysoko 17:29 (13:14). Mladí Slováci sa v I. polčase držali vďaka zákrokom brankára Konečného a gólom Jakuba Prokopa, ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča tímu SR. V druhom dejstve však ovládli dianie na palubovke Česi, ktorí dovolili súperovi skórovať už len štyrikrát. Pre slovenských hádzanárov je podujatie, na ktorom sa bojuje o Pohár mesta Praha, súčasťou prípravy na januárovú kvalifikáciu MS hráčov do 21 rokov.

Výsledky - Vianočný turnaj juniorov o Pohár mesta Praha - streda:

Fínsko - Poľsko 23:25 (11:13)

Česko - Slovensko 29:17 (14:13)

2. zápas Junioriek na medzinárodnom turnaji v Holandsku

Slovensko - Kwiek (1. Liga Ženy Holandsko) 25:22 (12:9)

Zostava a góly SR: Furgaláková, Hanzalíková, Goboňova - Takáčová 1, Bačíková, Némethová 4/1, Ušiaková 1, Minarchová, Bajčiová 5/1, Vencúriková 4, Bačikovská, Krajčová, Zemanovičová 2, Trunková, Štefániková 1, Nejedlíková 6

Tréner SR Ján Beňadik: "V dnešnom stretnutí proti 1. ligovému družstvu žien Kwieku bol náš výkon postavený na zlepšenom výkone defenzívy a najmä výbornom bránení protiútoku súpera. Základom dnešného výkonu bola defenzíva na čele s brankárkami, keď sme do  40. minúty stretnutia inkasovali len 9 gólov. Priebeh sme mali počas celého zápasu pod kontrolou a zaslúžene sme zvíťazili."