Tím SR na Vianočnom pohári štvrtý, nad jeho sily aj Bahrajn

Slovensko - Bahrajn 26:28 (10:11)
30.12.2016, Autor: SITA, Foto: Facebook Magyar kézilabda-válogatott

Slovenským hádzanárom sa nepodarilo zakončiť rok 2016 víťazne. Vo svojom záverečnom vystúpení v kalendárnom roku neuspeli v súboji o 3. miesto na tradičnom turnaji o Vianočný pohár. V maďarskom Érde, kde vo štvrtok nestačili v semifinále na domácich reprezentantov (26:35), podľahli zverenci trénera Martina Liptáka v piatkovom zápase o konečné umiestnenie Bahrajnu 26:28 (10:11). Účastník januárových MS vo Francúzsku ani raz počas duelu nepustil Slovákov do vedenia a vybojoval si 3. priečku, Slováci skončili na podujatí štvrtí. Finále Provident Christmas Cupu (Karácsony Kupa) Maďarsko - ČR je na programe od 16.00 h.

Výsledky - piatok:

finále:

Maďarsko - Česko hrá sa od 16.00 h

o 3. miesto:

Zostava a góly SR: R. Štochl, T. Paul - Mazák, Petro 2, Páleš, Dudáš 1, T. Urban 3/1, M. Volentics 1/1, Antl 13/5, M. Briatka, Ľ. Ďuriš 1, M. Mikita, J. Mikita 5, Holdoš, J. Hanták ml., Cigáň

pok. hody: 8/7 - 8/6, vylúčení: 7 - 5, rozhodovali: Bíró a O. Kiss (obaja Maď), 800 divákov

Vo vyrovnanom prvom polčase sa Slováci ani raz nedostali do vedenia. V prvej desaťminútovke doťahovali jednogólové manko súpera, ktorý v 14. min prvýkrát odskočil na rozdiel dvoch gólov (6:4). Tímu SR sa podarilo vyrovnať v 24. min na 8:8, ale Bahrajňania dvoma presnými zásahmi získali v závere I. polčasu opäť tesný náskok (11:9), z ktorého slovenskí hráči tesne pred prestávkou mierne

Bahrajn hneď po zmene strán zvýšil svoje vedenie na 13:10 a následne 15:11 či 16:12. Slováci so strelecky disponovaným Antlom v 47. min skorigovali na 20:22 a pred záverečnou desaťminútovkou mali za stavu 21:23 stále ešte nádej na prípadný obrat vo vývoji. Vzápätí však trikrát inkasovali a súper si už víťazstvo nenechal vziať, hoci v samom závere dovolil slovenskému družstvu štyrmi gólmi zmierniť prehru.

Hlas:

Martin Lipták (tréner SR): "Nebolo to vydarené vystúpenie v našom podaní. Neodohrali sme dobrý zápas, musíme to hodiť za hlavu. Znova sa nám stalo to, čo v lete v príprave proti Švajčiarom. V našom podaní to bolo bezduché, v druhom polčase ešte s trochou vôle a bojovnosti, ale s kvalitnou hádzanou to nemalo nič spoločné. Bahrajňania hrali uvoľnene, naša obrana 0-6 bola dosť deravá, ´robili´ nás na nohách a vyšli im aj nejaké kontry. Keď sa nedarí, treba využívať gólové príležitosti, ktoré sme však nepremieňali, a predovšetkým treba zabrať v defenzíve a protiútoku. Som smutný, že sme celkom solídny rok zakončili takýmto mdlým výkonom. Verím, že v roku 2017 budeme mať viac dôvodov na úsmev."

ROK 2016: 1 252 600,- EUR