Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Tím SR na Vianočnom pohári štvrtý, nad jeho sily aj Bahrajn

Slovensko - Bahrajn 26:28 (10:11) 
30.12.2016, Autor: SITA, Foto: Facebook Magyar kézilabda-válogatott

Slovenským hádzanárom sa nepodarilo zakončiť rok 2016 víťazne. Vo svojom záverečnom vystúpení v kalendárnom roku neuspeli v súboji o 3. miesto na tradičnom turnaji o Vianočný pohár. V maďarskom Érde, kde vo štvrtok nestačili v semifinále na domácich reprezentantov (26:35), podľahli zverenci trénera Martina Liptáka v piatkovom zápase o konečné umiestnenie Bahrajnu 26:28 (10:11). Účastník januárových MS vo Francúzsku ani raz počas duelu nepustil Slovákov do vedenia a vybojoval si 3. priečku, Slováci skončili na podujatí štvrtí. Finále Provident Christmas Cupu (Karácsony Kupa) Maďarsko - ČR je na programe od 16.00 h.


Výsledky - piatok:

finále:

Maďarsko - Česko hrá sa od 16.00 h


o 3. miesto:

Slovensko - Bahrajn 26:28 (10:11)

Zostava a góly SR: R. Štochl, T. Paul - Mazák, Petro 2, Páleš, Dudáš 1, T. Urban 3/1, M. Volentics 1/1, Antl 13/5, M. Briatka, Ľ. Ďuriš 1, M. Mikita, J. Mikita 5, Holdoš, J. Hanták ml., Cigáň

pok. hody: 8/7 - 8/6, vylúčení: 7 - 5, rozhodovali: Bíró a O. Kiss (obaja Maď), 800 divákov


Vo vyrovnanom prvom polčase sa Slováci ani raz nedostali do vedenia. V prvej desaťminútovke doťahovali jednogólové manko súpera, ktorý v 14. min prvýkrát odskočil na rozdiel dvoch gólov (6:4). Tímu SR sa podarilo vyrovnať v 24. min na 8:8, ale Bahrajňania dvoma presnými zásahmi získali v závere I. polčasu opäť tesný náskok (11:9), z ktorého slovenskí hráči tesne pred prestávkou mierne 

Bahrajn hneď po zmene strán zvýšil svoje vedenie na 13:10 a následne 15:11 či 16:12. Slováci so strelecky disponovaným Antlom v 47. min skorigovali na 20:22 a pred záverečnou desaťminútovkou mali za stavu 21:23 stále ešte nádej na prípadný obrat vo vývoji. Vzápätí však trikrát inkasovali a súper si už víťazstvo nenechal vziať, hoci v samom závere dovolil slovenskému družstvu štyrmi gólmi zmierniť prehru.


Hlas:

Martin Lipták (tréner SR): "Nebolo to vydarené vystúpenie v našom podaní. Neodohrali sme dobrý zápas, musíme to hodiť za hlavu. Znova sa nám stalo to, čo v lete v príprave proti Švajčiarom. V našom podaní to bolo bezduché, v druhom polčase ešte s trochou vôle a bojovnosti, ale s kvalitnou hádzanou to nemalo nič spoločné. Bahrajňania hrali uvoľnene, naša obrana 0-6 bola dosť deravá, ´robili´ nás na nohách a vyšli im aj nejaké kontry. Keď sa nedarí, treba využívať gólové príležitosti, ktoré sme však nepremieňali, a predovšetkým treba zabrať v defenzíve a protiútoku. Som smutný, že sme celkom solídny rok zakončili takýmto mdlým výkonom. Verím, že v roku 2017 budeme mať viac dôvodov na úsmev."

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner