Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Hansen podľa handball-planet opäť najlepší na svete, z trénerov vyhral sigurdsson

Výsledky ankety o najlepšieho hádzanára a trénera na svete
02.01.2017, Autor: SITA, Foto: dr.dk

Najlepším hádzanárom sveta za rok 2016 je podľa ankety handball-planet.com prvýkrát Dán Mikkel Hansen. V hlasovaní odborníkov a fanúšikov spomenutého portálu získal 29-ročný hráč tímu Paríž Saint-Germain Handball 124 bodov. Hansen, ktorý skončil v predchádzajúcich dvoch edíciách ankety druhý, prevzal štafetu od Nikolu Karabatiča (2014, 2015). Francúz sa musel uspokojiť so 4. priečkou (93), aj za druhým Uwem Gensheimerom z Nemecka (99) a Španielom Julenom Aguinagaldem na 3. mieste (96).

V roku 2013 triumfujúci Chorvát Domagoj Duvnjak, český víťaz z roku 2012 Filip Jícha i maďarský laureát z roku 2011 László Nagy sa tentoraz nedostali do najlepšej päťky. 

V hlasovaní 33 hádzanárskych novinárov zo 4 kontinentov a aj fanúšikov na stránke handball-planet.com (udelených bolo dovedna 104 862 hlasov, pozn.) Hansen suverénne dominoval nielen medzi ľavými spojkami, ale aj celkovo. Rodák z Helsingöru bol kľúčovou postavou Francúzska pri triumfe na OH 2016 v Riu de Janeiro a zároveň potvrdzoval aj svoje strelecké schopnosti, keď bol v parížskom drese najlepším kanonierom Ligy majstrov 2015/2016. 

Do najlepšej osmičky podľa jednotlivých postov sa dostali traja hráči z PSG Handball, dvaja z FC Barcelona a Vive Tauron Kielce a jeden z THW Kiel. Z hľadiska zastúpenia jednotlivých krajín sú na tom najlepšie Nemci s tromi hráčmi, nasledujú Španieli s dvojnásobným zastúpením a vo výbere sú i Dán, Francúz a Macedónčan.

Šestica Gensheimer, Hansen, N. Karabatič, Lazarov, Aguinagalde a Morros si zopakovala svoje zaradenie do najlepšej osmičky, novými v nej sú brankár Wolff a krídelník Reichmann, ktorí v nej nahradili Šariča, resp. Tomása.

Výsledky ankety handball-planet.com o najlepšieho hráča sveta za rok 2016:

1. Mikkel Hansen (Dán./PSG Handball) 124 bodov, 2. Uwe Gensheimer (Nem./Rhein-Neckar Löwen) 99, 3. Julen Aguinagalde (Šp./Vive Tauron Kielce) 96, 4. Nikola Karabatič (Fr./PSG Handball) 93, 5. Andreas Wolff (Nem./THW Kiel) 84

Výsledky ankety handball-planet.com o najlepšiu osmičku za rok 2016:

brankár Andreas Wolff (THW Kiel/Nem.) - ľavé krídlo Uwe Gensheimer (Nem./PSG Handball), ľavá spojka Mikkel Hansen (Dán./PSG Handball), stredná spojka Nikola Karabatič (Fr./PSG Handball), pravá spojka Kiril Lazarov (Maced./FC Barcelona Lassa), pivot Julen Aguinagalde (Šp./Vive Tauron Kielce), pravé krídlo Tobias Reichmann (Nem./Vive Tauron Kielce), obranár Viran Morros (Šp./FC Barcelona Lassa) Víťazom ankety portálu handball-planet.com o najlepšieho svetového hádzanárskeho trénera za rok 2016 sa v kategórii mužských tímov stal Islanďan Dagur Sigurdsson, ktorý nadviazal na svoj triumf z roku 2011 a pokračuje v šľapajach krajana Alfreda Gíslasona (2012, 2013) a ďalšieho severana Ljubomira Vranješa zo Švédska (2014).

Tridsaťtričlenná odborná porota zložená z novinárov a hádzanárskych fanúšikov z celého sveta ocenila úspech 43-ročného kormidelníka, ktorý sa so svojimi zverencami v národnom tíme Nemecka tešil zo zisku titulu na majstrovstvách Európy 2016 v Poľsku a bronzu na olympijských hrách v brazílskom Rio de Janeiro. Sigurdsson na trénerskom "tróne" vystriedal Francúza Clauda Onestu (2015).

Na druhom mieste za Sigurdssonom (získal 125 bodov) skončil v hlasovaní Talant Dujšebajev (91), kouč úradujúceho šampióna Ligy majstrov KS Vive Tauron Kielce a poľskej reprezentácie. Tretí bol Gudmundur Gudmundsson (44), ktorý priviedol hádzanárov Dánska k olympijskému prvenstvu v Riu.

Výsledky ankety handball-planet.com o najlepšieho trénera sveta za rok 2016:

Mužské tímy: 1. Dagur Sigurdsson (Isl.) 125, 2. Talant Dujšebajev (Šp.) 91, 3. Gudmundur Gudmundsson (Isl.) 44, 4. Ljubomir Vranješ (Švéd.) 34, 5. Jordi Ribera (Šp.) 24

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner