Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Hansen podľa handball-planet opäť najlepší na svete, z trénerov vyhral sigurdsson

Výsledky ankety o najlepšieho hádzanára a trénera na svete
02.01.2017, Autor: SITA, Foto: dr.dk

Najlepším hádzanárom sveta za rok 2016 je podľa ankety handball-planet.com prvýkrát Dán Mikkel Hansen. V hlasovaní odborníkov a fanúšikov spomenutého portálu získal 29-ročný hráč tímu Paríž Saint-Germain Handball 124 bodov. Hansen, ktorý skončil v predchádzajúcich dvoch edíciách ankety druhý, prevzal štafetu od Nikolu Karabatiča (2014, 2015). Francúz sa musel uspokojiť so 4. priečkou (93), aj za druhým Uwem Gensheimerom z Nemecka (99) a Španielom Julenom Aguinagaldem na 3. mieste (96).

V roku 2013 triumfujúci Chorvát Domagoj Duvnjak, český víťaz z roku 2012 Filip Jícha i maďarský laureát z roku 2011 László Nagy sa tentoraz nedostali do najlepšej päťky. 

V hlasovaní 33 hádzanárskych novinárov zo 4 kontinentov a aj fanúšikov na stránke handball-planet.com (udelených bolo dovedna 104 862 hlasov, pozn.) Hansen suverénne dominoval nielen medzi ľavými spojkami, ale aj celkovo. Rodák z Helsingöru bol kľúčovou postavou Francúzska pri triumfe na OH 2016 v Riu de Janeiro a zároveň potvrdzoval aj svoje strelecké schopnosti, keď bol v parížskom drese najlepším kanonierom Ligy majstrov 2015/2016. 

Do najlepšej osmičky podľa jednotlivých postov sa dostali traja hráči z PSG Handball, dvaja z FC Barcelona a Vive Tauron Kielce a jeden z THW Kiel. Z hľadiska zastúpenia jednotlivých krajín sú na tom najlepšie Nemci s tromi hráčmi, nasledujú Španieli s dvojnásobným zastúpením a vo výbere sú i Dán, Francúz a Macedónčan.

Šestica Gensheimer, Hansen, N. Karabatič, Lazarov, Aguinagalde a Morros si zopakovala svoje zaradenie do najlepšej osmičky, novými v nej sú brankár Wolff a krídelník Reichmann, ktorí v nej nahradili Šariča, resp. Tomása.

Výsledky ankety handball-planet.com o najlepšieho hráča sveta za rok 2016:

1. Mikkel Hansen (Dán./PSG Handball) 124 bodov, 2. Uwe Gensheimer (Nem./Rhein-Neckar Löwen) 99, 3. Julen Aguinagalde (Šp./Vive Tauron Kielce) 96, 4. Nikola Karabatič (Fr./PSG Handball) 93, 5. Andreas Wolff (Nem./THW Kiel) 84

Výsledky ankety handball-planet.com o najlepšiu osmičku za rok 2016:

brankár Andreas Wolff (THW Kiel/Nem.) - ľavé krídlo Uwe Gensheimer (Nem./PSG Handball), ľavá spojka Mikkel Hansen (Dán./PSG Handball), stredná spojka Nikola Karabatič (Fr./PSG Handball), pravá spojka Kiril Lazarov (Maced./FC Barcelona Lassa), pivot Julen Aguinagalde (Šp./Vive Tauron Kielce), pravé krídlo Tobias Reichmann (Nem./Vive Tauron Kielce), obranár Viran Morros (Šp./FC Barcelona Lassa) Víťazom ankety portálu handball-planet.com o najlepšieho svetového hádzanárskeho trénera za rok 2016 sa v kategórii mužských tímov stal Islanďan Dagur Sigurdsson, ktorý nadviazal na svoj triumf z roku 2011 a pokračuje v šľapajach krajana Alfreda Gíslasona (2012, 2013) a ďalšieho severana Ljubomira Vranješa zo Švédska (2014).

Tridsaťtričlenná odborná porota zložená z novinárov a hádzanárskych fanúšikov z celého sveta ocenila úspech 43-ročného kormidelníka, ktorý sa so svojimi zverencami v národnom tíme Nemecka tešil zo zisku titulu na majstrovstvách Európy 2016 v Poľsku a bronzu na olympijských hrách v brazílskom Rio de Janeiro. Sigurdsson na trénerskom "tróne" vystriedal Francúza Clauda Onestu (2015).

Na druhom mieste za Sigurdssonom (získal 125 bodov) skončil v hlasovaní Talant Dujšebajev (91), kouč úradujúceho šampióna Ligy majstrov KS Vive Tauron Kielce a poľskej reprezentácie. Tretí bol Gudmundur Gudmundsson (44), ktorý priviedol hádzanárov Dánska k olympijskému prvenstvu v Riu.

Výsledky ankety handball-planet.com o najlepšieho trénera sveta za rok 2016:

Mužské tímy: 1. Dagur Sigurdsson (Isl.) 125, 2. Talant Dujšebajev (Šp.) 91, 3. Gudmundur Gudmundsson (Isl.) 44, 4. Ljubomir Vranješ (Švéd.) 34, 5. Jordi Ribera (Šp.) 24

ROK 2016: 1 252 600,- EUR
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner