Most sa revanšoval za pohár a vyhral na pôde Poruby

DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 23:28 (12:14)
09.01.2017, Autor: SITA, Foto: hazenaporuba.cz

Hádzanárky Iuventy Michalovce majú po víkende na čele tabuľky spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) jednobodový náskok a zápas k dobru. Postarali sa o to hráčky DHK Baník Most, ktoré uspeli v nedeľňajšom šlágri 12. kola a vďaka víťazstvu 28:23 (14:12) na palubovke DHC Sokol Poruba znížili odstup na Zemplínčanky.

Domáce v repríze nedávneho finále Českého pohára, v ktorom uspeli práve na úkor obhajkýň z Mosta, ťahali od začiatku ťahali za kratší koniec. V priebehu I. polčasu prehrávali aj päťgólovým rozdielom, ale po zmene strán ukrajovali zo svojho manka a dvanásť minút pred koncom vyrovnala Rechtorisová na 21:21. Hostky však šnúrou štyroch presných zásahov opäť strhli vedenie na svoju stranu a už ho z rúk nepustili, takže sa z dvojbodového zisku tešili ôsmykrát v sérii. Poruba nepridala piate ligové víťazstvo za sebou a v tabuľke WHIL je piata.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2016/2017 - 12. kolo - nedeľa:

Najviac gólov: Šviráková 6/2, Minárčiková a A. Kostelná po 4 - Jeřábková 8, S. Szarková 7/1, Dvořáková a Růčková po 3

pok hody: 2/2 - 1/1, vylúčené: 3 - 6, rozhodovali: Bečička a Bubeníček (obaja ČR), 420 divákov

ROK 2016: 1 252 600,- EUR