Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

generálny riaditeľ chemkostavu o otvorení rch michalovce

Tibor Mačuga: "Vítame, že zväz vôbec s niečím podobným prišiel."
02.02.2017, Autor: redakcia, Foto: Peter Brendza

Spoločnosť Chemkostav a.s. už dlho stojí za úspechmi nášho momentálne najúspešnejšieho ženského tímu Iuventa Michalovce. K  významnejšiemu úspechu v pohárovej Európe však nášmu majstrovi stále niečo chýba o čom rozprával aj generálny riaditeľ spoločnosti Chemkostav a.s. Tibor Mačuga. Na jeho názory ohľadom RCH Michalovce a ME 2017 žien do 17 rokov v Michalovciach sme sa ho opýtali počas včerajšej tlačovej besedy SZH v michalovskej Chemkostav Aréne. 

Pán Mačuga, ako vnímate spustenie pilotného projektu Regionálneho centra hádzanej (RCH) práve v Michalovciach?

Ja stále hovorím, že vidíme, kde sa slovenská, či už mužská alebo ženská hádzaná momentálne nachádza. Európa a svet nám utekajú míľovými krokmi a to čo sme robili doteraz, sme robili rovnako možno posledných 20 – 30 rokov. Jednoducho potrebujeme do hádzanej vniesť nejaké nové prvky, nové zmýšľanie. Skrátka presvedčiť trénerov, že to môžu robiť možno trochu inak, tak ako to robia v štátoch, ktoré sú v hádzanej v svetovej špičke. Jedine to nás môže posunúť. Takže jednoznačne zmena a celkovo v klube a v Michalovciach vítame, že zväz vôbec s niečím podobným prišiel. Dávame tomu zelenú a určite do toho pôjdeme jednak finančne a aj materiálne. Je to síce beh na dlhé trate, ale ten výsledok sa za tých 5-6 rokov minimálne pri dorastenkách určite objaví. 

Čo by ste osobne v budúcnosti brali ako najväčší úspech RCH?

Pre mňa by najväčším úspechom bolo, kebyže hráčky základnej šestky aj s brankárkou by boli vo všetkých kategóriách vrátane žien odchovankyňami nášho klubu. 

Čo si sľubujete od dánskeho trénera Poulsena, ktorý bol angažovaný na funkciu hlavného trénera RCH Michalovce?

Sľubujem si od neho veľa. Za tých 16 rokov, čo sme pri hádzanej sa tu šéftrénerov mládeže vystriedalo strašne veľa a ani jeden nedokázal byť autoritou pre ostatných. To znamená, že darmo sme niečo začali, keď ani jedného šéftrénera ostatní mládežnícki tréneri nerešpektovali. Myslím si, že tu je potrebná autorita a viem, že pán Poulsen na to má. Už len to prvé stretnutie s trénermi, ktoré sme mali to dokázalo a hodnotím to vysoko pozitívne. Verím, že ten rešpekt bude pretrvávať a výsledky sa určite dostavia.       

V auguste sa v Chemkostav Aréne uskutoční významné podujatie – európsky šampionát žien do 17 rokov, tešíte sa naň?

My sa tešíme každému podujatiu v Chemkostav Aréne, ktoré sa týka hádzanej. Je to svojim spôsobom istá reklama a tento hádzanársky stánok sme robili preto, aby sa tu hádzaná hrala. Keď sme to otvárali v roku 2009, tak tu bol primátor a šéf VÚC. Spolu s nimi som strihal pásku a sľuboval, že Chemkostav Aréne bude fabrika na hádzanárky. Zatiaľ môžem povedať, že sa nám to darí tak na 50 percent a verím, že práve RCH nám pomôže k tomu, aby to už šlapalo na 100 percent. 

Trúfate si tipovať ako sa bude dariť našej ambicióznej kadetskej reprezentácií s dánskym trénerom Jensenom, ktorý má v kádri aj niekoľko hráčok z Michaloviec?

Ja sa budem tešiť každému dobrému výsledku. Bol by som rád, ak by sme sa dostali minimálne do tej osmičky, určite by to bol pre nás veľký úspech.                                                                                                                                                             

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner