Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Primátor mesta Michalovce Viliam Zahorčák: „Veríme, že šampionát prispeje k tomu, že mnohí opäť objavia Zemplín“

Rozhovor s primátorom mesta Michalovce o augustovom európskom šampionáte kadetiek
03.02.2017, Autor: SITA, Foto: Peter Brendza

Pán Zahorčák, čo znamená pre mesto Michalovce, že môže organizovať takýto významný mládežnícky šampionát?

Tešíme sa tejto skutočnosti a vnímame to ako poctu i ocenenie. Jednak histórie michalovskej hádzanej, tak mužskej ako i ženskej, pretože dlho sme boli a v ženskej hádzanej aj v súčasnosti sme baštou. Takisto to vnímame ako ocenenie organizačných schopností a diváckeho zázemia. Určite budeme veľmi radi, ak sa budeme môcť prezentovať ako mesto a takisto náš región, ktorý bol v minulosti veľmi známy turizmom. Veríme, že augustový šampionát respektíve marcová juniorská kvalifikácia prispejú k tomu, že mnohí opäť Zemplín objavia. 

Očakávate aj návštevníkov z iných krajín?

Budeme veľmi radi, ak k nám zavítajú počas šampionátu aj diváci z iných krajín. Minimálne zúčastnené tímy tu budú, takže minimálne pre nich to bude niečo čo uvidia prvýkrát a ja verím, že vo svojich domovoch budú šíriť pozitívne informácie. Možno aj vďaka tomu niektorí v budúcnosti do Michaloviec a na Zemplínsku Šíravu opäť radi prídu. Vnímame toto podujatie ako možnosť odprezentovať naše mesto, Zemplínsku Šíravu a celý región. 

Trúfate si odhadnúť ako sa bude dariť našim dievčatám?

Tak v mládežníckych kategóriách je to vždy diskutabilné, pretože hovoriť o tom, že minulý rok sme boli trinásti a teraz by sme mohli byť o čosi lepší je ťažké, pretože ide takmer vždy o iných mladých hráčov a hráčky. Ťažko povedať, na akej úrovni sme momentálne my v konfrontácií s tímami z ostatných krajín. Ale verím, že dopadneme čo najlepšie a že pre naše dievčatá vytvoríme také domáce prostredie, ktoré ich bude motivovať k tomu, aby tie výsledky boli čo najlepšie. 

Tešíte sa už na turnaj z pozície primátora mesta Michalovce?

Samozrejme, medzinárodné podujatie takéhoto významu je pre mesto vždy veľký sviatok. Určite sa na to tešíme, v tom čase by tu mali byť aj iné podujatia ako napríklad Zemplínsky jarmok alebo Zemplínske slávnosti a kultúrne podujatia s tým spojené. Takže verím, že tu bude veľa ľudí a keď sa to celé spojí s hádzanou, tak to môže byť výborné. Návštevníci, ktorí prídu možno za inými vecami si dúfam nájdu čas, ísť sa pozrieť aj na špičkovú mládežnícku európsku hádzanú. Verím, že to bude dobrá kulisa a ja osobne ako divák sa na to určite teším. 


Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner