Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V šlágri hladká prehra majstra, THC sa vzdialila obhajoba titulu

Lýdia Jakubisová najlepšou strelkyňou Thüringeru HC pri prehre u lídra
09.02.2017, Autor: SITA, Foto: Facebook Thuringer Handball Club

Stredajší šláger 13. kola I. bundesligy hádzanárok priniesol veľkú radosť domácemu SG BBM Bietigheim, ktorý pred 1276 divákmi deklasoval úradujúceho nemeckého majstra Thüringer HC 30:20 (16:11). Smútila aj slovenská reprezentanka Lýdia Jakubisová, hoci bola so 4 gólmi najlepšou strelkyňou hostiek.


    "Bietigheim zaslúžene zvíťazil takým vysokým rozdielom. My sme sa držali do stavu 11:10, potom sme však pre mňa nepochopiteľne spravili množstvo chýb a veľa stopercentných príležitostí na skórovanie zostalo nevyužitých. Tam bolo vidieť kvalitatívny rozdiel. Bietigheim je dominujúcim družstvom v súťaži a tento rok ho nikto nedokáže zastaviť," uznal kvality súpera kouč THC Herber Müller, pričom jeho zverenky pustili domáce prvýkrát v zápase do vedenia až v 24. min (12:11). Krátko pred tým ešte vyhrávali po presnom zásahu Jakubisovej z krídla 9:7.


    Bietigheim si vďaka úspechu v súboji o 1. priečku udržal doterajšiu stopercentnú ligovú bilanciu, na líderskej pozícii má k dobru štvorbodový náskok pred dvojicou najbližších prenasledovateľov. Thüringeru sa vzdialila šanca na obhajobu titulu, keď po prvej časti sezóny figuruje na 3. stupienku s bilanciou 11 víťazstiev - 0 remíz - 2 prehry. Dva nezdary utrpel práve v dueloch s najväčšími konkurentmi, keďže ešte v septembri podľahol aj aktuálneho druhému tímu tabuľky TuS Metzingen (24:30). Výhodou Jakubisovej a spol. je, že v odvetnej časti budú pred svojimi fanúšikmi hostiť Metzingen a v záverečnom kole pri očakávanom vyvrcholení boja o titul aj Bietigheim.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner