Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V Šali v sobotu hádzanársky sviatok, na Považí sa tiež tešia na podporu z tribún

Pohárová Európa Challenge cup-om zavíta opäť na Slovensko. V sobotu (18.2.) do Šaľa a do Považskej Bystrice.
16.2. 2017 - Autor: Redakcia
Nadchádzajúca sobota bude bez mužskej extraligy, ale bude patriť európskym pohárom. V Lige majstrov už nepokračuje Tatran Prešov, ale v hre je ešte dvojica slovenských zástupcov vo Vyzývacom pohári (Challenge Cup) 2016/2017 - HKM Šaľa a MŠK Považská Bystrica. Oba tímy majú pred sebou prvé osemifinálové zápasy v domácom prostredí. Diváci na juhu krajiny i na Považí si v sobotu od 18.00 h prídu na svoje.

Debutant na európskej scéne HKM Šaľa privíta švajčiarsky TSV St. Otmar St. Gallen. "Čaká nás jeden z najťažších súperov v súťaži, z tohto pohľadu to budú výnimočné zápasy. V Šali sa už dlho nehral európsky pohár, takže ľudia sú nedočkaví. Myslím si, že diváci si nájdu cestu do hľadiska a utvoria super atmosféru. Predsa len takéto zápasy nehráme každý deň. Navyše, pred nami je v Mestskej športovej hale na programe duel ženskej interligy WHIL medzi Duslom a Sokolom Písek, takže v sobotu bude v Šali hádzanársky sviatok," tvrdí skúsený krídelník HKM Viktor Szapu, ktorý sa spolieha a na pomoc fanúšikov: "Nie nadarmo sa hovorí, že sú 7 či 8 hráčom. Keďže sa hrá na odvetu, tak domáce prostredie je dôležitý faktor. Šalianski fanúšikovia sú vynikajúci, verím, že nám ich podpora pomôže aj tentoraz."

MŠK Považská Bystrica si zmeria sily s holandským tímom JMS Hurry-Up. Považania nedávno potešili svojich priaznivcov extraligovým triumfom nad prešovským Tatranom, teraz by im radi dopriali pohárový triumf nad protivníkom z krajiny tulipánov. "Hráme na domácej pôde, preto dúfame, že sa naša hala zaplní a bude v nej vládnuť výborná atmosféra, minimálne taká ako v predchádzajúcom kole Vyzývacieho pohára proti Partizanu Belehrad. Za nás hráčov môžem povedať, že my sa tešíme na skvelú kulisu a veríme, že stretnutie dovedieme do víťazného konca. Už proti Prešovu sme dokázali, že vieme zvládnuť aj náročné duely," poznamenal opora MŠK na poste pivota Šimon Macháč.


Sobota 18.2. 2017 o 18:00 hod.
HKM Šala - TSV St. Otmar St. Gallen

MŠK P. bystrica - JMS Hurry-Up
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner