Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Rábek, Čupryna a Jankovič medzi hviezdami 10. kola LM

Trojica prešovských hádzanárov s nomináciami v prestížnej Lige majstrov
16.02.2017, Autor, Foto: SITA

Rozlúčka hádzanárov Tatrana Prešov s účinkovaním v Lige majstrov 2016/2017 priniesla Šarišanom okrem radosti z víťazstva nad španielskym vicemajstrom Naturhouse La Rioja 30:27 aj nominácie v rámci 10. kola prestížnej súťaže. Oliver Rábek, ktorý 9 gólmi proti La Rioje potiahol Tatran k štvrtej výhre v tohtosezónnej edícii LM, si vyslúžil nomináciu na pozíciu ľavej spojky do All Star tímu uplynulého kola. V najlepšej sedmičke sa kanonier úradujúceho majstra SR ocitol v spoločnosti hráčov ako brankár Andreas Palicka (Rhein-Neckar Löwen), ľavý krídelník Jerry Tollbring (IFK Kristianstad), stredná spojka Nikola Karabatič (PSG Handball), pravá spojka Alex Dujšebajev (RK Vardar Skopje), pravý krídelník Bogdan Radivojevič (SG Flensburg-Handewitt) a pivot Tolga Özbahar (Besiktas Istanbul).

Rábek sa zároveň vďaka sobotňajšej gólovej porcii vyšvihol do najlepšej desiatky strelcov LM. Aktuálne figuruje na 9. priečke spolu s ďalšími troma hráčmi, keď v 9 odohraných dueloch (nenastúpil len doma proti Montpellieru) dosiahol 52 gólov (6+4+2+1+7+5+8+10+9). Svoje postavenie si už nevylepší, keďže Prešov po 4. priečke v C-skupine (oproti vlaňajšku získali o 5 bodov viac) v súťaži nepokračuje. Až za novozámockým odchovancom sa nachádzajú hviezdy ako Mikkel Hansen, Kiril Lazarov, Momir Ilič, ale aj Dainis Krištopans. Druhý najlepší z Prešovčanov je so 46 presnými zásahmi český krídelník Jakub Hrstka, ktorý sa nachádza na 22. mieste.

Oporou Tatrana v bránke je Igor Čupryna. Ukrajinský brankár svoju triedu predviedol aj proti Naturhousu La Rioja. Jeho zákrok, keď zmaril tutovku pravého krídelníka Javiera Muňoza Cabezona z bránkoviska, sa dostal do nominácie najlepších piatich zásahov gólmanov. Na opačnej strane sa predviedol Stefan Jankovič. Stredná spojka z Bosny a Hercegoviny skórovala štyrikrát, pričom sa presadila aj z neobvyklej pozície zadovkou chrbtom k bránke. Jankovič sa tak ocitol medzi päticou kandidátov na ocenenie pre najkrajší gól kola.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner