Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Považania chcú doma úspešne vykročiť smerom k štvrťfinále

MŠK Považská Bystrica v sobotu v prvom zápase osemfinále Vyzývacieho pohára proti JMS Hurry-Up
16.02.2017, Autor, Foto: SITA

Povzbudení víťazstvami v závere základnej časti slovenskej extraligy mužov sa hádzanári MŠK Považská Bystrica môžu vrhnúť na povinnosti na európskej scéne. Pred zverencami trénera Václava Straku je prvý zápas osemfinále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) 2016/2017. V sobotu 18. februára od 18.00 h privítajú holandský tím JMS Hurry-Up.


"Zohnali sme si nejaké informácie a máme určitý prehľad o našom najbližšom súperovi. Družstvo je zložené z hráčov strednej generácie vo veku okolo 25 rokov, sú v ňom aj siedmi legionári. Najväčšie nebezpečenstvo predstavujú holandský reprezentant Falke, Bernatavičius a Trainavičius z Litvy, či ďalší Holanďan Suelmann. Navyše, na súpisku im pribudli dve posily, nemecká ľavá spojka Heusmann a bosniansky pivot Balaš. Už z toho je zrejmé, že evidentne zbroja. Čaká nás konfrontácia s iným štýlom hádzanej ako v predchádzajúcom kole s Partizanom," povedal pre agentúru SITA Straka, ktorého zverenci sa mohli tento týždeň nerušene pripravovať, keďže extraligový súboj s Novými Zámkami odohrajú 22. februára. "Padlo nám to vhod aj vzhľadom na nabitý začiatok roka, k tomu nás obchádzali aj nejaké choroby. Teraz sú už všetci v poriadku a venujeme sa príprave na Hurry-Up."


Považskobystrickí hádzanári by radi vstúpili do dvojzápasu víťazstvom. "V pohároch nie je výhodné začínať v domácom prostredí. Ideálne by bolo vypracovať si nejaký náskok do odvety. Aká bude realita, uvidíme až na palubovke. Človek je niekedy rád, že vyhrá o gól, inokedy zase smutný po triumfe päťgólovým rozdielom. Chalani už nazbierali nejaké skúsenosti, verím, že ich zúročíme," dodal Straka.


Považania prešli v aktuálnej edícii Vyzývacieho pohára cez srbský RK Partizan Belehrad (31:23 a 28:29) a radi by si svoje účinkovanie na medzinárodnom poli predĺžili. "Očakávam vyrovnaný zápas, ale dúfam, že vyhráme. Postúpiť chce každý, ale hrá sa na dva zápasy a my potrebujeme zvládnuť už ten prvý sobotňajší," vyhlásil pivot MŠK Šimon Macháč.


 JMS Hurry-Up vyradil v 3. kole Vyzývacieho pohára turecký Göztepe SK Izmir, keď na jeho pôde prehral 20:22, ale doma zvíťazil 28:25. V súčte bol lepší o jediný gól. Pre holandský klub to bol vôbec prvý postup na európskej scéne. Pri predchádzajúcich troch pokusoch vždy stroskotal na úvodnej prekážke. V generálke pred cestou na Považie sa predstavil v rámci BeNe League (súťaž belgicko-holandských klubov) na pôde Bocholtu, kde prehral 28:37.


Odveta JMS Hurry-Up - MŠK Považská Bystrica sa v holandskom Emmene bude hrať v nedeľu 26. 2. od 17.00 h.


Vyzývací pohár v hádzanej mužov 2016/2017 - osemfinále - prvý zápas (odveta 26. 2. o 17.00 h):

sobota 18. 2.:

18.00 h MŠK Považská Bystrica (SR) - JMS Hurry-Up (Hol.), rozhodujú: A. Smailagic a S. Smailagic zo Švédska

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner