Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Sedem potenciálnych súperov Šale

Pred žrebom štvrťfinále a semifinále Vyzývacieho pohára hádzanárov 2016/2017
27.02.2017, Autor: SITA, Foto: Milan Pospiš

Z dvojice slovenských klubov, ktoré mali po prvých zápasoch sľubné vyhliadky na postup do štvrťfinále Vyzývacieho pohára v hádzanej mužov 2016/2017, sa z postupu tešil len HKM Šaľa. Na pôde švajčiarskeho TSV St. Otmar St. Gallen síce v nedeľu prehral tesne 27:28, ale vďaka domácemu triumfu 30:27 sa šaliansky tím prebojoval medzi osmičku najlepších družstiev tejto európskej pohárovej súťaže. Hráčom MŠK Považská Bystrica nestačil ani 11-gólový náskok (30:19), keď napriek tejto viac ako komfortnej pozícii prehral v odvete na palubovke holandského JMS Hurry-Up 19:32.

V utorok predpoludním sa pozornosť hráčov, trénerov, funkcionárov i fanúšikov HKM Šaľa bude upierať do Viedne, kde v sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) vyžrebujú ďalšie dve kolá vyraďovacej časti Vyzývacieho pohára mužov 2016/2017. V osudí bude Šaľa jediným slovenským tímom, keďže MŠK Považská Bystrica neprešiel cez osemfinálovú prekážku.

Na zisk cennej trofeje môže pomýšľať už len osem tímov, ktoré utorkový žreb spojí do štyroch štvrťfinálových dvojíc. Tímy nie sú rozdelené do košov podľa nasadenia, a tak všetky družstvá budú žrebovať z jedného osudia. Šaľania nebudú jedinými slovenskými zástupcami vo štvrťfinále. Už minulý týždeň prešiel cez osemfinálovú prekážku portugalský Sporting CP Lisabon s Michalom Kopčom, keď vyradil macedónsky HC Pelister Bitola (32:18 a 34:26). Cez ukrajinský klub HC ZNTU-ZAB Záporožie postúpil aj luxemburský HB Dudelange (32:27 a 25:27) v kádri so Slovákom Martinom Hummelom. Vo štvrťfinálovej spoločnosti bude chýbať Maroš Baláž, keďže jeho turecký klub Tasova Yibo SK ťahal v závere týždňa v gréckom Marousi dvakrát za kratší koniec proti A.C. Doukas (28:32 a 30:34). Tasove nepomohlo ani 10 gólov Baláža, ktorý v oboch stretnutiach skóroval päťkrát.

Po štvrťfinále bude hneď nasledovať ďalší žreb, ktorý určí dvojice pre semifinále.


Účastníci štvrťfinále Vyzývacieho pohára hádzanárov 2016/2017:


A.C. Doukas (Gréc.)


AHC Potaissa Turda (Rum.)


HB Dudelange (Lux.)


RK Sloga Požega (Srb.)


HKM Šaľa (SR)


JMS Hurry-Up (Hol.)


Sporting CP Lisabon (Portug.)


Valur Reykjavík (Isl.)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner