Prešov v SEHA League neúspešný v súboji o 8. miesto

RK Gorenje Velenje (Slovin.) - Tatran Prešov (SR) 30:19 (14:9)
02.03.2017, Autor: SITA, Foto: rk-gorenje.com

Hádzanári Tatrana Prešov nedokázali v 6. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" zdolať RK Gorenje Velenje aj druhýkrát. So slovinským tímom si na jeseň doma poradili 34:30, ale v stredajšom zápase 17. kola mu na jeho palubovke podľahli vysoko 19:30 (9:14). Naopak, Velenje našlo recept na Tatran až v treťom tohtosezónnom vystúpení, keďže okrem spomenutého stretnutia podľahlo v Tatran handball aréne aj v septembri vo finále turnaja kvalifikácie Ligy majstrov (21:23).

Po vyrovnanom začiatku naklonil D. Krok skóre na prešovskú stranu (5:4), ale to bolo poslednýkrát v zápase. Domáci na konci úvodnej dvadsaťminútovky už vyhrávali 11:7 a do prestávky zvýšili odstup na päť gólov (14:9). Gorenje za desať minút hry v druhom dejstve svoj náskok takmer zdvojnásobilo (20:11). Štvrťhodinu pred koncom bolo o osude duelu už rozhodnuté (23:13). Najvýraznejší rozdiel v ďalšom priebehu bol dvanásťgólový. Najlepším kanonierom Šarišanov bol pravý krídelník Tomáš Číp so 6 presnými zásahmi.

Zverenci Rastislava Trtíka majú po šestnástich z osemnástich vystúpení bilanciu tri výhry - jedna remíza - dvanásť prehier, s 10 bodmi na konte sú v tabuľke naďalej na predposlednej 9. priečke a už len ťažko sa z nej odlepia. Úradujúci slovenský šampión odohrá v SEHA League predposledný zápas tejto edície súťaž v závere týždňa, keď sa v nedeľu 5. marca od 18.00 h predstaví v dohrávke 10. kola na pôde maďarského obhajcu prvenstva Telekom Veszprém.

Výsledok - streda - SEHA Gazprom League 2016/2017 - 17. kolo:

Najviac gólov: Cehte a Potočnik po 5, Ovniček a Medved po 4, Brumen 4/2 - Číp 6, D. Krok 5, Hrstka 3/1

Pok. hody: 5/4 - 3/1, vylúčení: 2 - 2, rozhodovali: Gubica a Miloševič (obaja Chor.), 1200 divákov