Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Poruba od štvrťfinálovej odvety s 5-gólovým mankom

DHC Sokol Poruba má napriek prehre 24:29 v poľskom Elblagu stále šancu na postup do semifinále Vyzývacieho pohára
06.03.2017, Autor: SITA, Foto: hazenaporuba.cz

Hádzanárky českého klubu DHC Sokol Poruba aj s početnou slovenskou enklávou sa v prvom zápase štvrťfinále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) žien 2017/2018 nepriblížili k semifinálovej účasti. Po prehre 24:29 (12:14) na palubovke poľského tímu Kram Start Elblag však nie sú v neriešiteľnej situácii a stále sú v hre o postup.


"Som spokojný s tým, s akou vôľou a odhodlaním pristúpili dievčatá k stretnutiu, v ktorom sa potvrdilo, že Elblag je hrateľný. V zápase sme doplatili na koncovku, čo nás najmä v prvom polčase stálo lepší výsledok. Samozrejme, mrzí aj gól inkasovaný v poslednej sekunde. Azda nás to nebude v konečnom účtovaní mrzieť. Ak zlepšíme zakončovanie, tak rozhodne máme šancu," zhodnotil pre klubový web vystúpenie svojich zvereniek slovenský tréner Peter Olšavský. 


Z jeho krajaniek v hráčskom kádri dosiahla spojka Alica Kostelná 4 góly, Alžbeta Rechtorisová skórovala dvakrát a Diana Tomášechová sa presadila raz. Do tretice krídelníčka Mária Revajová sa tentoraz nezapísala do streleckej listiny a pivotka Eva Minárčiková nefigurovala v zápise o stretnutí.


Odveta proti Elblagu je v hale Sarezy v Ostrave na programe v sobotu 11. marca.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner