Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

RCH Dunajská streda potvrdené podpisom zmluvy (+FOTOGALÉRIA)

V piatok na tlačovej konferencií mesta Dunajská Streda a SZH bola podpísaná trojstranná zmluva medzi mestom, klubom a SZH
11.03.2017, Autor: redakcia

Slovenský zväz hádzanej (SZH) v piatok na tlačovej konferencií v priestoroch Mestského úradu v Dunajskej Strede prezentoval spustenie ďalšieho Regionálneho centra hádzanej. Za prítomnosti primátora mesta Dunajská Streda Zoltána Hájosa, prezidenta klubu MŠK Dunajská Streda a zároveň viceprimátora mesta Zoltána Horvátha a čelných predstaviteľov SZH Jaroslava Holešu a Ernö Kelecsényiho bola medzi klubom, mestom a SZH slávnostne podpísaná trojstranná zmluva. Výkonný výbor SZH schválil ešte na októbrovom zasadnutí vytvorenie ôsmich regionálnych centier, ktoré budú v Michalovciach, Prešove, Topoľčanoch, Považskej Bystrici, Trenčíne, Šali, Dunajskej Strede a Bratislave. 

Redakcia slovakhandball.sk sa v rámci tlačovej konferencie porozprávala s prezidentom ženského klubu MŠK Dunajská Streda Zoltánom Horváthom.

Pán Horváth, ako sa pozeráte na spustenie projektu RCH v Dunajskej Strede?

Pozeráme na to ako na veľkú výzvu, ktorú si myslím, že treba využiť, pretože takéto možnosti sa nenaskytujú každý deň. V Dunajskej Strede a v južnom regióne siaha tá „infikovanosť“ ženskou hádzanou do dlhých desaťročí dozadu. A to je široká báza a pevný základ na ktorom sa dá v budúcnosti stavať s podporou zväzu, s podporou RCH a s podporou všetkých, ktorí v budúcnosti podporovali hádzanú a to nielen tú ženskú. Nechcem zabudnúť na našich chlapcov, ktorí na sebe tiež veľmi vytrvalo pracujú. Takže celkovo je v Dunajskej Strede pre hádzanú dobrá spoločenská, fanúšikovská, rodičovská a môžem povedať, že aj sponzorská atmosféra. 

Myslíte si, že mladé talenty nájdu v Dunajskej Strede ideálne podmienky na prípravu?

Myslím si, že čo sa týka celkového pohľadu na šport v Dunajskej Strede, veľmi významným spôsobom napreduje futbalová akadémia. Máme veľmi dobrý vzťah. Dokonca môžem povedať, že majiteľ futbalového klubu je aj veľkým fanúšikom hádzanej, či už ženskej alebo mužskej. Počítame s podporou, máme dohodu, že budeme môcť využívať všetky infraštrukturálne veci, ktoré sa chystajú v tejto akadémií. To čo nám momentálne chýba a na čom pracujeme je plaváreň v Dunajskej Strede, ktorá by zastrešila aj tú vodnú kondičnú prípravu. Hľadáme na to riešenie. Máme jednu športovú halu, čo sa týka osudu tej druhej, tam sú rôzne možnosti a koncepty. Myslím si, že pomaly by sme ešte ako mesto mali dorekonštruovať naše telocvične do takého štádia, aby mohli slúžiť aj tomuto projektu. 

Vidíte vďaka tomuto projektu aj perspektívu do budúcnosti, že by sa v Dunajskej Strede mohlo seniorské družstvo objaviť v najvyššej súťaži?

Jednoznačne áno. Pustili sme veľmi mladé mužstvo do 2. ženskej ligy a našim cieľom je postúpiť do 1. ženskej ligy. Pevne verím, že sa nám to tento rok podarí. Od budúceho roku budeme myslieť len na udržanie v tej 1.lige a samozreme, že postupne posilňovať družstvo z našich talentov a pokračovať v našom cieli, aby sme niekedy v budúcnosti postúpili až do najvyššej súťaže. 

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner