Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Poruba rozdrvila Elblag a je v semifinále Vyzývacieho pohára žien

DHC Sokol Poruba pod vedením Petra Olšavského dosiahla na európskej scéne najväčší úspech v histórii klubu
13.03.2017, Autor: SITA, Foto: Facebook Házet nás baví

Hádzanárky českého klubu DHC Sokol Poruba zatiaľ kráčajú v šľapajach DHK Baník Most zo sezóny 2012/2013 a zahrajú si v semifinále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) žien 2016/2017. Ostravské družstvo pod vedením slovenského kouča Petra Olšavského a s početnou enklávou jeho krajaniek v kádri deklasovalo v sobotňajšej odvete štvrťfinále pred vypredanou halou Sareza poľský tím Kram Start Elblag 27:14 (14:8), čím zmazalo päťgólové manko z prvého zápasu (24:29) a suverénne si vybojovalo postup medzi kvarteto najlepších v tejto európskej pohárovej súťaži, čo je zatiaľ najväčší úspech v histórii klubu.

"Dievčatá podali skutočne veľmi kvalitný a koncentrovaný výkon, a to predovšetkým v obrannej fáze. Dôležité bolo, že sme sa nepozerali na vývoj skóre a sústredili sme sa len na náš výkon. Oproti prvého duelu sme výrazne zlepšili koncovku. Opäť sa potvrdilo, že proti kvalitným tímom sa dokážeme vyburcovať a náš výkon rastie. Ten gradoval v druhom polčase. Svedčí o tom, že sme v poslednej pätnásťminútovke nedostali gól," netajil pre klubový web spokojnosť s hrou svojich zvereniek kouč DHC Peter Olšavský.

K vysokému víťazstvu Sokola, ktorého maximom bolo doteraz štvrťfinále Vyzývacieho pohára 2014/2015, strelecky prispeli aj tri Slovenky. Krídelníčka Diana Tomášechová bola s 5 gólmi jednou z dvoch najlepších strelkýň zápasu, Alžbeta Rechtorisová skórovala štyrikrát a Alica Kostelná trikrát. Mária Revajová sa gólovo nepresadila a Eva Minárčiková chýbala v zápise o stretnutí.

Aby sa Poruba vyrovnala Mostu, potrebuje zvládnuť nielen semifinále proti švédskemu H 65 Höörs HK, ale aj prípadné finále proti postupujúcemu z dvojice HC Lokomotiva Záhreb (Chor.) - Virto / Quintus (Hol.).

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner