Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Obhajcovia Hansen a Neagová medzi kandidátmi na svetového hráča roka

Nominácie v ankete IHF za rok 2016
14.03.2017, Autor: SITA, foto: romania-insider.com

Do 9. marca mohli fanúšikovia a zástupcovia médií odovzdať svoje hlasy v ankete Medzinárodnej hádzanárskej federácie (IHF) o najlepšieho hráča a najlepšiu hráčku sveta, ako aj trénera mužského a ženského tímu za rok 2016. Expertná komisia opäť nominovala po päť hráčov, hráčok a tiež kormidelníkov v oboch kategóriách, z ktorých fanúšikovia a médiá vyberali najlepších za uplynulý rok. V desaťčlennej hráčskej nominácii je kvarteto bývalých víťazov ankety (3+1). Nechýbajú obhajcovia prvenstiev - Dán Mikkel Hansen a Cristina Georgiana Neagová z Rumunska.

Okrem Hansena (2011, 2015) vyhrali anketu z nominovaných mužov aj jeho spoluhráč z parížskeho PSG Nikola Karabatič (2007, 2014), chorvátsky reprezentant Domagoj Duvnjak (2013). O prvé víťazstvo sa usiluje nórsky objav Sander Sagosen a Andreas Wollf z Nemecka.

Z nominovaných žien triumfovala iba Neagová (2010, 2015). Šancu na premiérové víťazstvo majú nórske hádzanárske reprezentantky Nora Mörková a Kari Grimsböová, Holanďanka Cornelia Nycke Grootová a Isabelle Gulldénová. 

V kategórii trénerov mužských tímov sú kandidátmi na ocenenie Christian Berge (reprezentácia Nórska), Didier Dinart (Francúzsko), Gudmundur Gudmundsson (Dánsko), Dagur Sigurdsson (Nemecko), Veselin Vujovič (Slovinsko). Uchádzačmi medzi kormidelníkmi ženských družstiev sú už štvornásobný laureát ankety Thorir Hergeirsson (Nórsko), Olivier Krumbholz (Francúzsko), Jevgenij Trefilov (Rusko), Kim Rasmussen (CSM Bukurešť), Henk Groener (Holandsko). Informácie zverejnil web IHF.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner