Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Majstri sveta už bez dvoch legiend

Thierry Omeyer a Daniel Narcisse ukončili svoje pôsobenie vo francúzskej hádzanárskej reprezentácii
23.03.2017, Autor: SITA, foto: sports.fr

Očakávané sa stalo skutočnosťou. Spojenie dvojice Thierry Omeyer - Daniel Narcisse s hádzanárskou reprezentáciou Francúzska je už minulosťou. Týka sa to hráčskeho pôsobenia dvoch legiend, ktoré patrili k symbolom úspechov "Les Bleus". Francúzsky denník L´Equipe potvrdil správu televíznej stanice Stade 2, že Omeyer a Narcisse oznámili ukončenie svojej reprezentačnej kariéry. Tú zavŕšili najlepším spôsobom. V závere januára sa tešili z triumfu na majstrovstvách sveta v domácom prostredí.


Obaja patrili viac ako 15 rokov k oporným pilierom národného tímu, ktorému výrazným spôsobom pomohli k dominancii vo svetovej mužskej hádzanej. Spoločne si vybojovali dve zlaté olympijské medaily (2008, 2012). Na spojke hrajúci najlepší hádzanár sveta za rok 2012 Narcisse je štvornásobným a brankár Omeyer, ktorý získal rovnaké ocenenie v roku 2008, dokonca päťnásobným svetovým šampiónom. Okrem toho majú na konte aj po tri prvenstvá z ME. V reprezentačnom drese nastúpili v 300, resp. 347 stretnutiach.


Ani jeden z nich zatiaľ neoznámil detailné dôvody tohto svojho rozhodnutia. Na definitívny koniec hádzanárskej kariéry to však zatiaľ nevyzerá, keďže 40-ročný Omeyer i o tri roky mladší Narcisse majú v klube Paríž Saint-Germain ešte kontrakty platné do roku 2018.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner