Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Podľa trénerov sú šance vyrovnané, Šaľa ide do Holandska zabojovať o postup

Ján Kolesár (tréner HKM Šaľa pred prvým duelom štvrťfinále Vyzývacieho pohára): "Nejdeme do Holandska uhrať len prijateľný výsledok, ale zabojovať o víťazstvo a postup"
23.03.2017, Autor: SITA, Foto: Milan Pospiš

Hádzanári HKM Šaľa stoja pred ďalšou časťou svojho premiérového účinkovania na európskej pohárovej scéne. V sobotu 25. marca ich čaká prvý zápas štvrťfinále Vyzývacieho pohára mužov (Challenge Cup) 2016/2017. Nastúpia naň v holandskom Emmene, kde budú od 17.00 h čeliť domácemu tímu JMS Hurry-Up (rozhodujú Cyperčania Argyridis a Mouttas). Šaľania na ceste medzi osem najlepších tímov tejto súťaže vyradili v 3. kole kosovský KH Kastrioti Ferizaj (31:29 a 29:22) a v osemfinálovom 4. kole aj švajčiarsky TSV St. Otmar St. Gallen (30:27, 27:28). Teraz sa im postaví do cesty protivník, ktorý sa postaral o obrat v osemfinálovom dvojzápase, keď vyradil MŠK Považská Bystrica po výsledkoch 19:30 a 32:19.


"Informácií o našom najbližšom súperovi máme dostatok. Hovoril som aj s trénerom Považanov Vaškom Strakom. Holandské družstvo nie je zlé, ale určite je hrateľné. JMS Hurry-UP hrá kombinačne, dokáže meniť tempo hry, jednotlivé posty má vyrovnané. Pozor si musíme dať na všetko. Som plný očakávania, ako to v sobotu dopadne, ale veríme si. Nejdeme tam uhrať len prijateľný výsledok, ale zabojovať o víťazstvo a postup," uviedol pre agentúru SITA kormidelník Ján Kolesár.


Jeho zverenci tento týždeň v extralige pauzovali, predtým v troch zápasoch neokúsili chuť prehry. "Verím, že sme nevypadli z rytmu. Uvažovali sme aj o prípravnom zápase, ale napokon sme od toho upustili. Chalani si mohli trochu aj oddýchnuť, mali sme možnosť potrénovať a absolvovať klasický týždňový mikrocyklus. Sme radi, že sa nám v lige darí, body pred play-off totiž tiež potrebujeme. Hernú pohodu musíme teraz ukázať aj v európskom pohári. Začíname vonku, čo by mala byť naša výhoda. Uvidíme, či sa nám to podarí zužitkovať," pokračoval Kolesár, ktorý má okrem dlhodobo zraneného Mariána Perczeho k dispozícii kompletný káder.


Dvadsaťjedenčlenná výprava šalianskeho HKM odcestuje do Holandska v piatok ráno letecky z Viedne do Amsterdamu a odtiaľ sa presunie autobusom do dejiska zápasu, bude v nej 15 hráčov. "Vzhľadom na nabitý ďalší program sme sa rozhodli pre tento spôsob dopravy, navyše finančne nás to vyšlo približne takisto ako autobusom. Teraz sa vyhneme 14- až 15-hodinovému trmácaniu, čo nám padne vhod najmä pri spiatočnej ceste, keďže už v stredu hráme v Hlohovci a v sobotu odvetu," poznamenal prezident klubu zo Šale Jozef Klačko.


Hádzanári JMS Hurry-Up mali pred konfrontáciou so slovenským zástupcom ešte povinnosti v najvyššej domácej súťaži, vo štvrtok nastúpili na palubovke tímu KRAS/Volendam, kde zvíťazili 30:28. Tréner Martin Vlijm odhaduje postupové šance pred dvojzápasom so Šaľou na 50:50. "Ja to vnímam rovnako. Oni hádzanú hrať vedia, keď postúpili do rovnakej fázy Vyzývacieho pohára ako my. Rozhodne momentálna forma. Hrá sa na dva zápasy, z ktorých môže byť každý iný," dodal J. Kolesár.


Odveta štvrťfinále sa v šalianskej Mestskej športovej hale bude hrať 1. apríla od 18.00 h. Úspešnejší z dua JMS Hurry-Up (Hol.) - HKM Šaľa (SR) sa v aprílovom semifinále stretne s postupujúcim z dvojice A.C. Doukas (Gréc.) - Sporting CP Lisabon (Portug.).


Vyzývací pohár v hádzanej mužov 2016/2017 - štvrťfinále - prvý zápas (odveta 1. 4. o 18.00 h):

sobota 25. 3.

17.00 h JMS Hurry-Up (Hol.) - HKM Šaľa (SR), rozhodujú: Angelos Argyridis a Christos Mouttas z Cypru

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner