Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V Šali šláger - najlepší v roku 2017 hostí najlepšieho v sezóne

Pred 22. kolom hádzanárskej WHIL
24.03.2017, Autor: SITA, Foto: Milan Pospiš

Po reprezentačnej prestávke ponúka spoločná slovensko-česká súťaž hádzanárok (WHIL) v rámci víkendového 22. kola šláger, v ktorom sa stretnú nielen dva najlepšie slovenské kluby, ale zároveň aj najlepšie interligové tímy súčasnosti.


HK Slovan Duslo Šaľa, ktorý neokúsil v roku 2017 ešte chuť prehry a ťahá 9-zápasovú víťaznú šnúru, privíta v sobotu od 18.00 h suveréna doterajšieho ročníka Iuventu Michalovce. Zemplínčanky nenašli premožiteľa ani v jednom z doterajších 20 zápasov aktuálneho ročníka a sú suverénne na čele tabuľky. V prípade úspechu na horúcej šalianskej pôde už Iuventu takmer naisto nič nezastaví na ceste za obhajobou celkového prvenstva. Šalianky sú v hre o celkové 2. miesto, aktuálne zaostávajú na 3. priečke za DHK Baník Most o dva body, ale český šampión odohral o zápas viac. Sila zverenkýň trénera Michala Lukačína na domácej pôde rastie, o čom svedčí aj stopercentná úspešnosť v doterajších deviatich tohtosezónnych vystúpeniach.


"Dúfam, že na našej nezdolanosti v tomto roku sa nič nezmení ani po sobote. Veľmi sa tešíme na tento zápas, aj keď vieme, že to bude veľmi náročné predovšetkým na koncentráciu a dodržanie taktických pokynov. Po stretnutí s Mostom je v tíme dobrá nálada. Utvrdili sme sa, že nad každým súperom sa dá vyhrať. Pred domácim publikom budeme chcieť vyhrať a verím, že nás v tomto snažení naši skvelí fanúšikovia ako vždy podporia," poznamenala pre agentúru SITA pivotka Šale Martina Tulipánová, ktorá minulý týždeň reprezentovala SR na turnaji v Gdansku.


Vzájomná bilancia v sezóne 2016/2017 hovorí zase pre Michalovčanky, ktoré si s hráčkami Dusla poradili doma 37:26 a potom aj v semifinále Slovenského pohára v Trenčíne 28:20. Doteraz posledné domáce víťazstvo Šale nad Michalovcami je už takmer tri roky staré, "chemičky" sa z neho tešili v májovom finále play-off sezóny 2013/2014.


"Do Šale ideme s cieľom prerušiť domácim víťaznú sériu. Pred súperom, ktorému sa v lige momentáne darí, máme rešpekt, ale nie porazeneckú náladu. Verím, že sa dobre pripravíme a budeme bodovať," citoval web michalovského klubu krídelníčku Iuventy Sofiu Nagyovú, ktorá uplynulý týždeň absolvovala debut v ženskej reprezentácii SR a z mládežníckych čias má aj šaliansku minulosť.


Program 22. kola WHIL:

piatok 24. 3.

HK AS Trenčín - DHK Baník Most (18.00 h)

sobota 25. 3.

SHK Veselí nad Moravou - DHK Zora Olomouc (17.00) 

HK Slávia Partizánske - DHC Sokol Poruba (18.00)

HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce (18.00)

ŠKP Bratislava - Bemaco Prešov (18.00)

nedeľa 26. 3.

HC Zlín - DHC Slavia Praha (17.00) 

Sokol Písek má voľno.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner