Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Schaffhausen spokojný s Kukučkom, predĺžil s ním zmluvu

Kadetten Schaffhausen si zaviazal Petra Kukučku na ďalšie dva roky
28.03.2017, Autor: SITA, Foto: fm1today.ch

Švajčiarsky hádzanársky klub Kadetten Schaffhausen Handball predĺžil zmluvu so Slovákom Petrom Kukučkom o ďalšie dva roky. Tridsaťštyriročného bojnického rodáka poverili začiatkom februára vedením A-tímu úradujúceho šampióna krajiny helvétskeho kríža namiesto odvolaného Larsa Walthera.


"Som vďačný za prejavenú dôveru a zároveň šťastný, že naša spolupráca bude pokračovať. Teším sa na ďalšie výzvy," poznamenal pre klubový web Kukučka.


Pod jeho taktovkou ukázali Kadetten v základnej skupine Ligy majstrov napriek prehrám zlepšené výkony a sú jasne na čele tabuľky najvyššej švajčiarskej súťaže, v ktorej od jeho nástupu nenašli v nadstavbovej časti o 1. - 6. miesto premožiteľa (bilancia 5 - 1 - 0). Uzavretím kontraktu s trénerom na dlhšie obdobie môžu v Schaffhausene pracovať na dosiahnutí stanovených cieľov.


"Vo Švajčiarskej hádzanárskej akadémii pripravujeme nielen hráčov, ale aj trénerov na vstup do hádzanej nielen na národnej, ale aj medzinárodnej úrovni. Peter Kukučka na nás svojou doteraz odvedenou prácou ako tréner zapôsobil. O to viac nás teší, že sa vydaril jeho prechod na lavičku A-tímu, kde bude pokračovať vo svojej robote," vyjadril sa k predĺženiu zmluvy s bývalým vynikajúcim tvorcom hry prezident Kadetten Giorgio Behr.


Peter Kukučka v lete 2015 pre zdravotné problémy ukončil aktívnu hráčsku kariéru, dovtedy bol šesť a pol roka oporou Schaffhausenu.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner