Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slováci, Česi a Maďari musia do 1. mája informovať EHF o svojom záujme o ME

O dejiskách ME 2022 a 2024 sa rozhodne v júni 2018 v škótskom Edinburghu
28.03.2017, Autor: SITA

Minulotýždňové zasadnutie exekutívy Európskej hádzanárskej federácie (EHF) vo Viedni riešilo viaceré témy. Z pohľadu Slovenska bola zaujímavá informácia, že sa začal kandidátsky proces v súvislosti s ME v rokoch 2022 a 2024. Už dávnejšie je známe, že o kontinentálny šampionát mužov v roku 2022 sa chce spoločne uchádzať trio SR, ČR a Maďarsko. Národné federácie dostali k dispozícii termíny, ktorými sa majú riadiť v prípade záujmu o organizáciu niektorého z podujatí. Do 1. mája 2017 musia informovať EHF o svojom interese hostiť mužský či ženský šampionát, pričom dokumenty ohľadom kandidatúry je potrebné dodať do 1. júla 2017. Termín na odovzdanie vyplnenej žiadosti o kandidatúru je 1. november 2017. O dejiskách ME sa rozhodne na kongrese EHF v škótskom Edinburghu v júni 2018.


Jedenásťčlenná exekutíva odsúhlasila v rakúskej metropole aj dejiská mládežníckych šampionátov v lete 2018. ME hráčov do 18 rokov budú v Chorvátsku (Varaždín a Koprivnica), majstrovstvá EHF tejto vekovej kategórie určené pre nie účastníkov kontinentálneho šampionátu sa uskutočnia v rakúskom Tullne a gruzínskom Tbilisi. Elita hráčov do 20 rokov sa predstaví na ME v Slovinsku (Celje), turnaje majstrovstiev EHF (nižšia kategória) budú v macedónskom Skopje a čiernohorskej Podgorici.


Novým generálnym sekretárom EHF sa od 1. augusta stane Martin Hausleitner, ktorý na rovnakom poste pôsobí na Rakúskom hádzanárskom zväze a nahradí vo funkcii Michaela Wiederera. Ten je už prezidentom EHF od volieb v novembri 2016.


V najbližšom čase príde k prehodnoteniu systému Ligy majstrov hádzanárok, pričom možné zmeny by vstúpili do platnosti od sezóny 2018/2019.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner