Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Šaľania sa v sobotu pokúsia premeniť postupovú nádej na semifinálovú realitu

V sobotu 1. apríla od 18.00 h odveta štvrťfinále Vyzývacieho pohára HKM Šaľa - JMS Hurry-Up
01.04.2017, Autor: SITA, Foto: Milan Pospiš

Hádzanári HKM Šaľa majú pred sebou šancu ešte zvýrazniť doterajší úspech na európskej pohárovej scéne. Vďaka nim môže mať Slovensko po dlhom čase opäť semifinalistu niektorej z kontinentálnych pohárových súťaží klubov. Zverenci trénera Jána Kolesára majú po polovici dvojzápasu štvrťfinále Vyzývacieho pohára mužov (Challenge Cup) 2016/2017 štvorgólové manko, keď uplynulú sobotu podľahli v holandskom Emmene domácemu tímu JMS Hurry-Up 24:28. V sobotňajšej odvete od 18.00 h v šalianskej Mestskej športovej hale (rozhodujú Alijev a Aghakišijev z Azerbajdžanu) budú mať podporu svojich fanúšikov, s ktorých pomocou sa pokúsia zmazať náskok súpera a vybojovať si postup medzi kvarteto najlepších.


"Myslím si, že je to pre nás hrateľný výsledok a štvorgólový rozdiel chceme zmazať. Neočakávam, že súper sa v odvete takpovediac vzdá bez boja. My však chceme ísť od začiatku za svojím cieľom a urobíme maximum pre úspech. Hráme doma a z chlapcov cítiť veľké odhodlanie, každý chce podať stopercentný výkon. Uvidíme na konci, ako to dopadne. Verím však, že sa nám to podarí," uviedol pre agentúru SITA kouč HKM Ján Kolesár, ktorému sa v Emmene zranil pivot Tomáš Mažár. Spoliehať sa však bude na skúsenosti i góly kanoniera Františka Šulca. "Myslím si, že naša situácia pred odvetou je z pohľadu divákov zaujímavá. Všetci teraz vedia, že nás musia aj potiahnuť. Budeme potrebovať podporu z hľadiska. Verím, že takisto ako v predchádzajúcom kole proti St. Gallenu, tak si aj teraz nájdu cestu do haly," poznamenal Šulc pre RTV Krea.


Šaľania sa na víkendové povinnosti víťazne naladili v stredajšej extraligovej predohrávke na palubovke HC Sporta Hlohovec (30:28). To isté sa podarilo aj ich súperovi, družstvo JMS Hurry-UP zdolalo v najvyššej holandskej súťaži Emmen 38:27.


Predstavitelia HKM očakávajú v sobotu plnú halu. "V osemfinálovom kole sme v domácom stretnutí verili, že si utvoríme divácky rekord. Teraz ho chceme prekonať. Evidujeme značný záujem hádzanárskych priaznivcov. Prvýkrát sme poskytli všetkým šalianskym školám voľné lístky pre deti. Vstupenky boli k dispozícii aj v predpredaji. Skupina fanúšikov by mala prísť aj z Holandska," povedal prezident klubu zo Šale Jozef Klačko.


Od uplynulého víkendu je už známe, že úspešnejší z dvojice HKM Šaľa - JMS Hurry-Up sa v semifinále stretne so Sportingom CP Lisabon. V prípade postupu HKM by prišlo k zaujímavej konfrontácii, keďže dres portugalského klubu si oblieka slovenský pivot Michal Kopčo.


Vyzývací pohár v hádzanej mužov 2016/2017 - štvrťfinále - odveta:

sobota 1. 4.

18.00 h HKM Šaľa (SR) - JMS Hurry-Up (Hol.), prvý zápas 24:28, rozhodujú: Vagif Alijev a Alekper Aghakišijev z Azerbajdžanu

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner