Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Šaľa prehrala aj doma a končí vo štvrťfinále Vyzývacieho pohára

HKM Šaľa (SR) - JMS Hurry-Up (Hol.) 32:38 (15:19)
01.04.2017, Autor: SITA, Foto: Facebook HKM Šaľa

Hádzanári HKM Šaľa sa nestali prvým slovenským tímom, ktorý si v ére samostatnosti zahrá v semifinále niektorej z európskych pohárových súťaží mužov. Zverenci trénera Jána Kolesára nestačili na holandské družstvo JMS Hurry-Up ani v domácom prostredí, kde napriek podpore svojich fanúšikov podľahli 32:38 (15:19). Keďže Šaľania pred týždňom v Emmene podľahli 24:28, ich účinkovanie na medzinárodnej scéne sa v tejto edícii končí. Pri svojej úspešnej premiérovej sezóne vyradili dvoch protivníkov (Kastrioti, St. Gallen) a celkovo dosiahli vyrovnanú bilanciu tri víťazstvá - tri prehry. Hráči Hurry-Up sa postarali o vyradenie aj druhého klubu zo SR, keď v osemfinále prešli cez MŠK Považská Bystrica. Holanďania sa v semifinále stretnú s portugalským Sportingom CP Lisabon. Považskobystričanov a Šaľanov môže "pomstiť" Michal Kopčo, ktorý si oblieka dres Sportingu.


Výsledok - Vyzývací pohár v hádzanej mužov 2016/2017 - štvrťfinále - odveta - sobota:

HKM Šaľa (SR) - JMS Hurry-Up (Hol.) 32:38 (15:19) - prvý zápas 24:28, do semifinále postupuje JMS Hurry-Up

Zostava a góly HKM: Repáň, Žernovič, Fabián - Meľnyk 6, Guzy 3, Bandri, Michniewicz 4, Krokavec, Szapu 2, Polakovič 3, P. Krok 8, Janíček, F. Šulc ml. 6, Maguška, Dudáš

Najviac gólov za JMS: Falke 12, Suelmann 8

pok. hody: 7/5 - 1/1, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Alijev a Aghakišijev (obaja Azerb.), 1300 divákov


Šaľania nastúpili odhodlaní zmazať štvorgólové manko z prvého zápasu, ale ich snaha dostala vážne trhliny už v I. polčase, v ktorom sa ich manko zdvojnásobilo. Do druhej tridsaťminútovky išli za nepriaznivého stavu 15:19. Obrat vo vývoji sa však nekonal. Hostia si udržiavali vedenie. Ešte pri skóre 28:31 blikala iskierka nádeje aspoň na dosiahnutie víťazstva, ale hráči Hurry-Up už nepustili opraty duelu zo svojich rúk. O chvíľu neskôr odskočili na 36:29 a potom už bolo jasné, že na šalianskej palubovke spečatia svoj postup do semifinále triumfom (38:32).


Hlas:

Ján Kolesár (tréner HKM Šaľa): "Súper bol od začiatku vo vedení, my sme sa nedostali ani remízu. Z našej strany to bolo zlé, chlapcom sa nedá uprieť snaha, ale mentálne sme zlyhali. Kým nám nič nešlo, protivník bol aktívnejší, kombinačne lepší, dokázal nás rozbehať a neskutočne mu vychádzala streľba. Naša defenzíva bola deravá, v obrane sme nepomohli brankárom, ktorí sa vystriedali všetci traja. Nezabrala ani zmena obranného systému, boli sme pomalí a neefektívni. Nepriaznivý vývoj nás ubíjal a morálka postupne upadala. V našom podaní to bolo trápenie, holandský tím nám ukázal hádzanársku modernu. Chceli sme aspoň vyhrať, dotiahli sme sa na dva góly, ale potom prišli ďalšie chyby. Musím však povedať, že družstvo Hurry-Up hralo veľmi dobre, taký výkon som v jeho podaní ešte nevidel. Aj štvrťfinálová účasť je však pre Šaľu úspech."

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner