Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Šaľa odvetu nezvládla, v semifinále Vyzývacieho pohára zo Slovákov iba Kopčo

Ján Kolesár (tréner HKM Šaľa) po vyradení vo štvrťfinále Vyzývacieho pohára: "Aj tak je to úspech pre Šaľu, hoci úprimne priznávam, že sme chceli dosiahnuť o trochu viac"
03.04.2017, Autor: SITA, Foto: Milan Pospiš

Nielen v Pohári EHF zásluhou brankára maďarskej Tatabánye Michala Tótha ml., ale aj vo Vyzývacom pohári mužov (Challenge Cup) 2016/2017 bude mať slovenská hádzaná zastúpenie aj v nasledujúcich kolách týchto európskych pohárových súťaží. Portugalský tím Sporting CP Lisabon s pivotom Michalom Kopčom prešiel do semifinále Vyzývacieho pohára už minulý týždeň cez grécky A.C. Doukas (35:23 a 27:25).


Šancu byť prvým slovenským semifinalistom na mužskej európskej pohárovej scéne v ére samostatnosti nevyužili hádzanári HKM Šaľa. Z holandského Emmenu si priniesli nádejný výsledok 24:28, ale domácu odvetu proti JMS Hurry Up nezvládli a po prehre 32:38 sa ich tohtosezónne účinkovanie vo Vyzývacom pohári skončilo.


"Dostali sme lekciu z hádzanárskej moderny. Súpera sme rýchlo posadili na koňa naším mentálnym zlyhaním, keď sme rýchlo chceli zmazať manko z prvého duelu. Súper si to potom už ukočíroval. Pri nepriaznivom vývoji odvety sme chceli aspoň vyhrať, ale, žiaľ, nešlo to. Chýb z našej strany bolo totiž veľmi veľa," poznamenal pre agentúru SITA kormidelník HKM Ján Kolesár.


Premiérovú sezónu v pohárovej Európe však môžu Šaľania hodnotiť ako úspešnú. Vyradili kosovský Kastrioti i kvalitný švajčiarsky St. Gallen, zo šiestich zápasov tri vyhrali. Po troch víťazstvách prišli tri prehry a lúčenie. "Určite si celkovo odnášame z nášho vystúpenia pozitíva. Môžno sa dalo uhrať vo štvrťfinále niečo viac, minimálne to domáce víťazstvo. Žiaľ, nevyšlo to, ale aj taký býva šport. Každý zápas je iný. Myslím si, že pri forme ako proti St. Gallenu by sme aspoň odvetu vyhrali. Aj tak je to však úspech pre Šaľu, hoci úprimne priznávam, že sme chceli dosiahnuť o trochu viac," dodal J. Kolesár. 


Okrem družstiev Sporting Lisabon a JMS Hurry Up, ktoré utvoria jednu semifinálovú dvojicu, sa medzi kvarteto najlepších vo Vyzývacom pohári dostali aj Valur Reykjavík z Islandu po dvoch triumfoch nad srbským RK Sloga Požega (30:27 a 29:26) a rumunský AHC Potaissa Turda, keď vyradil luxemburský HB Dudelange po dvoch domácich víťazstvách (32:29 a 36:35). Meno Slováka Martina Hummela figurujúceho v kádri Dudelange sa počas víkendu neobjavilo na zápasovej súpiske.


Výsledky štvrťfinále Vyzývacieho pohára hádzanárov 2016/2017:

HKM Šaľa (SR) - JMS Hurry-Up (Hol.) 32:38 (15:19) - prvý zápas 24:28, postupuje Hurry-Up

Valur Reykjavík (Isl.) - RK Sloga Požega (Srb.) 29:26 (12:10) - prvý zápas 30:27, postúpil Valur

AHC Potaissa Turda (Rum.) - HB Dudelange (Lux.) 32:29 (17:20) a 36:35 (19:16), oba duely odohrali v Turde

A.C. Doukas (Gréc.) - Sporting CP Lisabon (Portug.) 23:35 (10:21) a 25:27 (14:14), obe stretnutia sa hrali v portugalskej Almade


semifinálové dvojice (prvé zápasy 22./23. 4. - odvety 29./30. 4.):    

JMS Hurry-Up (Hol.) - Sporting CP Lisabon (Portug.)

Valur Reykjavík (Isl.) - AHC Potaissa Turda (Rum.) 

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner